II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.01.2017 R.

1. Dzisiaj o godz. 1630 Nieszpory.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

-  w poniedziałek: wieczorem na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

-  we wtorek: wspomnienie św. Antoniego, opata.

- w środę: na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz za ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nowego ordynariusza w Krakowie.

-  w czwartek: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

w piątek:wieczorem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

w sobotę: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci – pamiętajmy o życzeniach i modlitwie w intencji babci i dziadka. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie babcie i dziadków wraz z wnukami. Po nabożeństwie będzie uroczyste błogosławienie wnuków wraz z babciami i dziadkami. Wieczorem także nabożeństwo do św. Jana Pawła II, na które szczególnie zapraszamy rodziny dziękujące za dar potomstwa, oczekujące narodzin dziecka oraz te małżeństwa, które proszą o dar rodzicielstwa.

-  w przyszłą niedzielę: początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z racji 22 dnia miesiąca nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1630 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity i różaniec. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

3. W tym tygodniu zakończyliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterska (kolędę). Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczne podziękowania i życzymy obfitości łask Bożych na cały Nowy Rok. Dziękujemy również za złożone w czasie kolędy ofiary. Część tych ofiar przekazujemy na pomoc misjonarzom z naszej diecezji, Caritas i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz pomoc księżom starszym i chorym, a także na budowę kaplicy na cmentarzu. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską dzisiaj o godz. 1000.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, a także państwu: Elżbiecie i Bartłomiejowi Stołowskim z ul. Kamieniec Górny, Annie i Tadeuszowi Sowa z ul. Kantora, Agnieszce i Michałowi Sowa z ul. Kamieniec Dolny, Gabrieli i Przemysławowi Bałek z ul. Kantora, Marii i Stanisławowi Gocek z ul. Kamieniec Dolny, Marii i Mirosławowi Michalik z ul. Kantora, Wiktorii i Stanisławowi Malec z ul. Kamieniec Dolny, Tadeuszowi Komorowskiemu z ul. Sienkiewicza, Beacie i Rafałowi Kapuściak z ul. Kamieniec Dolny, Michalinie i Bogusławowi Żegleń z ul. Tetmajera, Joannie i Tomaszowi Pogwizd z ul. Kamieniec Dolny, Bogusławie i Janowi Szuba z ul. Ogrodowej oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

5. Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny

6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. s. Izabelę Bryja, która przez dwa lata była kościelną w naszej parafii oraz Ryszarda Wójcika z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

środa,
18 stycznia 2017