30 NIEDZIELA ZWYKŁA - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO - 26.10.2014 R.

1. Przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy za naszą świątynię. O godz. 1130 Msza św. w intencji strażaków z OSP Czarny Dunajec z okazji 120 rocznicy istnienia jednostki oraz 85 rocznicy założenia strażackiej orkiestry dętej. O godz. 1630 Różaniec.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*    we wtorek: święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

*  w środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym. Będziemy się modlić za fundatorów i dobrodziejów naszej parafii.

*  w sobotę: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę, o godz.1115 na cmentarzu procesja z modlitwami za zmarłych, a po niej ok. godz. 1140 Msza św. za zmarłych wypominanych. Wieczorem o godz. 1900 na cmentarzu różaniec za zmarłych, połączony z wypominkami. Zapraszamy parafian i gości na tę wspólną modlitwę. W ten dzień przypada I sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmianka różańcowa Żywego Różańca.

*     w niedzielę: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. (Dzień Zaduszny). Msze św. będą o godz. 700, 830 – po tej Mszy św. będzie procesja po starym cmentarzu (przy kościele) z modlitwami za zmarłych, 1000, o godz. 1130 Msza św. na cmentarzu, wcześniej o 1100 różaniec z wypominkami na cmentarzu i wieczorna Msza św. o godz. 1700.

By wspierać naszych bliskich zmarłych możemy w ich intencji zyskiwać następujące odpusty:

Ø     Wierni, którzy nawiedzą kościół we Wszystkich Świętych  i w Dniu Zadusznym mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust taki można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i ”Wierzę w Boga” oraz spełnić takie warunki jak: spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

Ø Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące: odpust taki  w dniach od 1do 8 listopada może być zupełny, a w inne dni roku cząstkowy. Zachęcamy do zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za bliskich zmarłych.

Ø     Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 1600,  a w pozostałe dni przed Mszą św. rano i wieczorem.

3. Na wypominki i Msze św. za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej po Mszach św. rano i wieczorem.

4. Odwiedziny chorych z komunią św. będą w sobotę 8 listopada.

5. Bóg zapłać za ofiarę z III niedzieli miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, która wyniosła 6326 zł., 7$ i 6€, a także państwu: Janinie i Marcinowi Czechowicz z ul. Kantora, Ludwice i Andrzejowi Jaśkowiec z ul. Kmietowicza, rodz. Rubiś z ul. Kantora, Aleksandrze i Benedyktowi Kondratowicz z ul. Kmietowicza, Marii i Józefowi Banaś z ul. Kmietowicza oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać także za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka, List, Miłujcie się i Chit. Dla dzieci listopadowy Mały Gość Niedzielny. U ministrantów oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu.

7. Przy skarbonce Caritas jest wyłożony ścienny kalendarz parafialny oraz kalendarz ludźmierski na nowy 2015 rok. Ofiarę wrzucamy do skarbonki.

8. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych /dominicantes i communicantes/. W tym roku takie badanie zostało przeprowadzone w niedzielę 19 października.

W niedzielę 19 października 2014 r. w naszej parafii we Mszy św. uczestniczyło 2371 wiernych tj. 69,7 % parafian.

Komunię św. przyjęło 846 wiernych tj. 35,7 % uczestniczących we Mszy św. w tym dniu.

W porównaniu do roku 2012 i 2013 liczba uczestniczących we Mszy św. wzrosła o 3,6%, a przyjętej komunii św. zmalała o 2,8%. / w roku 2013 była renowacja misji św./.

Na przestrzeni ostatnich sześciu lat tj. od roku 2008 liczba wiernych uczestniczących w naszej parafii we Mszy św. wzrosła o 532 wiernych. A przyjmujących regularnie Komunię św. o ok. 300 wiernych.

LICZENIE WIERNYCH - 19.10.2014 R.

Godziny

Mszy św.

Liczba wiernych

Liczba rozdanych komunii św.

mężczyźni

kobiety

mężczyźni

kobiety

Kościół

Kaplica

Stare Bystre

Kaplica

Wróblówka

W porównaniu do poprzednich lat liczba uczestniczących we Mszy św. wzrosła o 3,6%, a przyjętej komunii św. zmalała o 2,8%.

sobota,
01 listopada 2014