Menu

Wyszukiwanie

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22.11.2015 R.

1. DzisiajprzeżywamyUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jezusowi Chrystusowi, który jest Panem naszych serc powierzamy samych siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w dniu dzisiejszym można zyskać odpust  zupełny. Po nabożeństwie błogosławienie dzieci.

2. Dzisiaj także wspomnienie  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Patronki muzyki i śpiewu kościelnego oraz z racji 22 dnia miesiąca - nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1630 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity i różaniec. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*       w poniedziałek: na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*   we wtorek: wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy. Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

*   w środę:św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Na  Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić o dobre i owocne przeżycie Adwentu.

*   w przyszłą niedzielę: rozpocznie się nowy rok liturgiczny - Adwent, który ma nas przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Patronką adwentowego przygotowania jest Maryja - Niepokalana Matka Boga i ludzi. Jej symbolem jest paląca się w czasie rorat wysoka świeca zwana roratką.Ponadto co niedzielę na Mszy św. o godz. 700 będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu.Pierwszą świecę w przyszłą niedzielę zapalą przedstawiciele rodzin z ul. Ogrodowej od nr 2 do nr 16.Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału w Roratach nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych. Roraty będą odprawiane od przyszłego tygodnia codziennie wieczorem o godz. 1700. Dzieciom na Roratach będą rozdawane obrazki. Zachęcamy, aby już przygotować lampiony i z nimi przychodzić na wieczorną Mszę Świętą.

4.  Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć Księdza Grzegorza Zwolińskiego z Rosji, którzy będzie głosił kazania i zbierał przed kościołem ofiary do puszek na żywy pomnik św. Jana Pawła II w Rosji jakim jest Dom Samotnej Matki w Kirowie.

5.  Bóg zapłać za ofiarę z III niedzieli miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, która wyniosła 6583 zł., 1$ i 8€, a także państwu: Marii i Franciszkowi Florczyk z ul. Kamieniec Dolny, Anieli i Janowi Maron z ul. Kmietowicza oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni.

6. Możemy już nabyć świecę Caritas, która jest znakiem miłości do Jezusa i ludzi potrzebujących. Ofiara złożona przy tej okazji będzie przeznaczona na wsparcie dla potrzebujących. Świece postawimy na wigilijnym stole jako znak naszej miłości  i troski o ubogich. Świece, kalendarz ludźmierski, kalendarz parafialny, kartki świąteczne oraz opłatki na Wigilię są wyłożone przy chrzcielnicy. Ofiarę za nie wrzucamy do skarbonki z napisem Caritas.         

7. Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, a nim dodatek kalendarz z papieżem Franciszkiem na 2016 r., Źródła, miesięczniki Arka, List i nowy numer Chit. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a w nim uzupełnienie materiałów na Roraty oraz płyta z piosenkami śpiewanymi na roratach w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Dla młodzieży Droga.

8. W naszej parafii dzisiaj akcja honorowego oddawania krwi dla dzieci potrzebujących tego cennego daru, który może im uratować życie. Niech to będzie nasz prezent z okazji zbliżającego się Dnia św. Mikołaja. Punkt pobierania krwi jest w nowej salce przy plebanii. Krew możemy oddawać od godz. 800 do godz. 1400. Do akcji zapraszamy wszystkich zarówno mieszkańców jak i gości. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Dawcom zapewniamy posiłek regeneracyjny, wyniki badań laboratoryjnych oraz określenie grupy krwi.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mariannę Mazur z Wróblówki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

Dzisiaj jest

piątek,
27 listopada 2015

(331. dzień roku)

Święta

św. Wirgiliusza - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Waleriana, Wergiliusza

Licznik

Liczba wyświetleń:
5954667