III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19.04.2015 R.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy czas Wielkanocny, w którym ma umacniać się w nas wiara, że Jezus Chrystus dla nas odniósł zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Starajmy się jak najczęściej spotykać z Jezusem Zmartwychwstałym w Komunii św.

2. Dzisiaj rozpoczyna się VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech będzie to czas kiedy weźmiemy do ręki Pismo św., aby zagłębić się w treść Bożego Słowa i według niego kształtować swoje życie, a także ubogacić swoją modlitwę. O godz. 1630 Nieszpory.

3. Dzisiaj także wypada 10 rocznica wyboru papieża seniora Benedykta  XVI na stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie i dziękujmy Bogu za Jego cichą i ukrytą posługę dla całego Kościoła.

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*    w poniedziałek: zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

*    we wtorek: o godz. 800 w kościele wspólna modlitwa uczniów klas III Gimnazjum przed egzaminami.

*  w środę: zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1730 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity i różaniec. O godz. 1800 Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświecenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać od dzisiaj do środy, do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

*    w czwartek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy ks. Wojciecha w dniu jego imienin. Solenizantowi życzymy zdrowia i opieki świętego patrona oraz potrzebnych łask w posłudze duszpasterskie zwłaszcza w konfesjonale.

*    w piątek:  wspomnienie św. Jerzego, męczennika. . Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Jerzym z okazji jego imienin. Solenizantowi życzymy zdrowia, wielu sukcesów w pracy duszpasterskiej oraz obfitych łask Bożych.

* w sobotę: święto św. Marka, Ewangelisty. Dzień imienin p. Marka naszego organisty. Solenizantowi życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa w posłudze organisty, a w tym roku zwłaszcza na nowej drodze życia, gdyż w sobotę pan organista ma ślub.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, a także państwu: Wiktorii i Józefowi Kapołka z ul. Kamieniec Dolny, rodz. Szaflarskich z ul. Kmietowicza, ze Starego Bystrego Zofii Orawiec oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

6.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: w Niedzieli polecamy: „Pierwsze ludobójstwo XX wieku” o 100-rocznicy rzezi chrześcijan w Turcji oraz „Św. Wojciech umocnił Kościół i państwo” - pielgrzymki do Jego grobu trwają już ponad 1000 lat. W Gościu Niedzielnym „Przybądź Duchu Stworzycielu” o mało znanym Bogu, Trzeciej Osobie Trójcy Świętej oraz „Projektowanie ludzi” o apelu światowej sławy genetyków, w tym noblistów, o wstrzymaniu prac nad programowaniem ludzi. Do nabycia także: Źródło, miesięczniki Arka, Miłujcie się i List. Dla dzieci majowy Mały Gość Niedzielny z wizerunkiem Matki Bożej Guadalupe i rozszyfrowanym kodem, który widnieje na tym obrazie.

7.   Parafia z Ludźmierza zwróciła się z prośbą o pomoc w odbudowie domu kobiecie, która utraciła go całkowicie w pożarze w dniu 18 lutego 2015 r. Obecnie mieszka ona w Domu Pielgrzyma. Parafianie z Ludźmierza będą kwestować na ten cel przy naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszach św.

8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Karola Szaflarskiego z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

sobota,
25 kwietnia 2015