Menu

Wyszukiwanie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01.03.2015 R.

1. Dzisiaj modlitwą, postem i ofiarami do puszki wspieramy misje i pracę polskich misjonarzy w Afryce. Misjonarzy można również wesprzeć przez cały rok wysyłając SMS o treści Misje na nr 72032. Niech to będzie dla nas okazja do włączenia się w dzieło misyjne Kościoła.

2.   Zaczął się drugi tydzień Wielkiego Postu. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach:

¨  Gorzkich Żali - dzisiaj o godz. 1600;

¨  Drodze Krzyżowej 

         - dziś po mszy św. o godz.  1130,

         - w piątek: dzieci o godz. 1630

           dorosłych i młodzież  po  Mszy św. o godz. 1700.

W czasie Gorzkich Żali jest zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty możemy również składać do skarbonki pod chórem.

3. W środę: Święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za polskich misjonarzy i o nowe powołania misyjne, a także za dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców.  Po nabożeństwie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszo-komunijnych.

4.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie, a w czwartek i piątek od godz. 1600. W czwartek zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej, a w piątek Gimnazjum oraz młodzież i dorosłych. W sobotę rano po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszo-sobotnie, różaniec i zmianka różańcowa Żywego Różańca.

5.   Odwiedziny chorychw sobotę od godz. 800.

6.  W przyszła niedziele z okazji Dnia Kobiet po Mszach św. uroczyste błogosławienie niewiast.

7. Młodzieży z Gimnazjum przypominamy o spotkaniu przygotowującym do sakramentu Bierzmowania w pierwszy piątek miesiąca oraz przez cały okres Wielkiego Postu młodzież ta uczestniczy w Drodze Krzyżowej po wieczornej Mszy św.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu oraz na ogrzewanie naszej świątyni.

9.    Informujemy, że rekolekcje parafialne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 25 do 27 marca, a dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz pracującej od piątku przed Niedzielą Palmową 27 marca do Wielkiego Wtorku 31 marca. Spowiedź rekolekcyjna będzie w Wielki Wtorek 31 marca.

10. We wtorek w salce na plebanii o godz. 1600 spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

11.Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: w Niedzieli polecamy kolejny artykuł z wielkopostnego cyklu „Rodzina - najwspanialszy wynalazek Boga”. W Gościu Niedzielnym kolejne rozważanie z wielkopostnego cyklu „Ludzie spod Krzyża” oraz artykuł „ Komunia dla rozwiedzionych. Dlaczego nie?”. W obydwu tytułach także ciekawe artykuły o żołnierzach wyklętych i o misjach. Do nabycia także, Źródło, miesięczniki Arka i Miłujcie się. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

12. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic w sobotę 7 marca. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 1300 koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy do środy 4 marca w zakrystii i kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

13. Inne ogłoszenia… 

14.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Marię Pardoł z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

Umiłowani w Chrystusie Panu Kapłani, Siostry i Bracia!

Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną „ad gentes” jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Z misjonarzami głośmy pojednanie”. Obchodzimy ją w roku IV Krajowego Kongresu Misyjnego, którego patronem został św. Jan Paweł II, największy współczesny misjonarz. Kongres odbędzie się w dniach 12-14 czerwca w Warszawie pod hasłem „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”.

Pragniemy objąć naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa. Z niepokojem obserwujemy narastanie konfliktów zbrojnych, zwłaszcza w najuboższych regionach świata. Setki tysięcy ludzi żyją w niewyobrażalnej nędzy i doświadczają cierpień z powodu brutalnych prześladowań, konfliktów etnicznych i religijnych. Niestety, o wielu konfliktach w Afryce i Azji milczy światowa opinia publiczna, skazując ich ofiary na zapomnienie i osamotnienie.

Misjonarki i misjonarze są obecni wśród cierpiących, służą pomocą i wsparciem duchowym. Głoszą pojednanie i pokój. Wzywają zwaśnionych do przebaczenia, wyzbycia się uprzedzeń i wrogości. Uczą dialogu i odbudowują wzajemne zaufanie i szacunek. Misjonarze udzielają schronienia sierotom, porzuconym, chorym, niepełnosprawnym i starszym. Solidaryzując się w ten sposób z Chrystusem prześladowanym i cierpiącym w ubogich, są znakiem nadziei na lepszą przyszłość.

Mamy świadomość, że wobec Boga wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za misje. Pomagając misjonarkom i misjonarzom, których liczba systematycznie wzrasta, spłacamy nasz dług wdzięczności za wiarę. W imieniu misjonarzy wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim kapłanom i wiernym za stałą troskę o misje. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności świadczą oni o Chrystusie poprzez słowo, szafują sakramenty święte oraz budują kościoły i kaplice, ośrodki zdrowia i szkoły. Misjonarze pomagają ubogim, wspierają chorych, więźniów i starców. Potrzebują oni naszej pomocy. Niech wyrazem solidarności z nimi będzie wytrwała modlitwa. Chorzy i starsi niech upraszają Boże błogosławieństwo dla posługi misyjnej ofiarowując swe cierpienia, trudy oraz niedostatki w intencji misji. Dzieci i młodzież niech włączą się w prace parafialnych grup misyjnych. Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego finansowego wsparcia. Pomóżmy misjonarzom przekazując dziś ofiarę do puszek. Dołączmy do grona Darczyńców misji poprzez ofiary na konto Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, a także wysyłając sms-a na numer 72032. Poprzez naszą hojność stajemy się współpracownikami misjonarzy. Informacje o formach pomocy misjom znajdziemy na stronach www.misje.pl i www.adgentes.misje.pl.

Zapewniając o modlitwie i wdzięczności za pomoc misjom Wszystkim z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

Bp Jerzy Mazur SVD    

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Dzisiaj jest

środa,
04 marca 2015

(63. dzień roku)

Święta

św. Kazimierza, królewicza - święto

Imieniny:
Łucji, Kazimierza

Licznik

Liczba wyświetleń:
5349072