20 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.08.2014 R.

1. Dzisiaj Święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. o godz. 1000 koncert organowy w wykonaniu Marcina Armańskiego organisty ze Świdnicy, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach. Sponsorem koncertu jest Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu oraz pewna rodzina. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj także ofiarami zbieranymi przed kościołem do puszek wspieramy rodziny dotknięte w ostatnim czasie przez kataklizm w naszej Archidiecezji.

3.   W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*     w poniedziałek: wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy. Polecajmy jej wstawiennictwu Siostry Serafitki pracujące w naszej parafii, a których bł. Sancja jest patronką. Zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

*   w środę: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić w intencji wszystkich, którzy podjęli trud abstynencji oraz za walczących z nałogiem alkoholizmu.

*     w czwartek: św. Piusa X, papieża.

*     w piątek: NMP Królowej.

*     w przyszłą niedzielę:Święto św. Bartłomieja, apostoła.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w III niedzielę miesiąca przeznaczone na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu, a także: Marii i Krzysztofowi Kuziel z ul. Kamieniec Górny, Aleksandrze Parzątka ze Starego Bystrego oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Osobne podziękowanie kierujemy do Wspólnoty Leśnej za ofiarowane drewno na kaplicę na cmentarzu, a Stanisławowi Harbutowi, Tadeuszowi Fitowi, Stanisławowi Miętusowi, Andrzejowi Świderskiemu, Kazimierzowi Leja, Janowi Fiedorowi, Tadeuszowi Rosińskiemu, Stanisławowi Rosińskiemu, Janowi Figusowi, Tadeuszowi Jarończykowi dziękujemy za wykonane nieodpłatnie prace przy przetarciu drewna oraz Krzysztofowi Miętusowi za nieodpłatny przywóz drewna.

5.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka, dla dzieci wakacyjny Mały Gość Niedzielny, a dla młodzieży Droga. W zakrystii oraz u ministrantów jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu.

6. Przy skarbonce Caritas jest wyłożony kolorowy, ilustrowany fotografiami naszych kościołów, ścienny kalendarz parafialny na nowy 2015 rok. Ofiarę wrzucamy do skarbonki. Na stoliku pod chórem są także nowe widokówki.

czwartek,
21 sierpnia 2014