1 NIEDZIELA ADWENTU - 27.11.2016 R.

1.  Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten święty czas na modlitwę, pełnienie czynów miłosierdzia, walkę z grzechem i nałogami. Msza św. roratnia o NMP będzie odprawiana w tygodniu codziennie o godz. 1700. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci, młodzież i dorosłych. Pierwszą świecę z adwentowego wieńca zapalili przedstawiciele rodzin z ul. Sienkiewicza od nr 3 do nr 9, w przyszłą niedzielę drugą świecę zapalą przedstawiciele rodzin z ul. Sienkiewicza od nr 11 do nr 21a.

2.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*      w poniedziałek: wieczorem na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*    w środę: święto św. Andrzeja, Apostoła. Na  Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach, Parafii i w naszej Ojczyźnie.

*     w czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

*  w piątek: pierwszy piątek miesiąca. Po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie, a w czwartek i w piątek od godz. 1600. W czwartek zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej, a w piątek młodzież i dorosłych. Młodzieży z Gimnazjum przypominamy o spotkaniu przygotowującym do sakramentu Bierzmowania

*  w sobotę: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Po rannej Mszy św. do godz. 800 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Wieczorem nabożeństwo pierwszo-sobotnie i zmianka różańcowa Żywego Różańca.

*   w przyszłą niedzielę: św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. o godz. 1130 chrzty. Zapisy dzieci do chrztu w tym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

3.  Odwiedziny chorych z Komunią św.  w sobotę od godz. 800.

4.  Świece Caritas, kalendarz ludźmierski i parafialny, kartki świąteczne oraz opłatki na Wigilię są wyłożone na stoliku przy chrzcielnicy. Ofiarę za nie wrzucamy do skarbonki z napisem Caritas. W zakrystii do nabycia także gotowe lampiony adwentowe dla dzieci.

5.  Bóg zapłać za ofiarę z III niedzieli miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, która wyniosła 6441 zł., 5$ i 5€, a także państwu: Marii i Franciszkowi Florczyk z ul. Kamieniec Dolny, Marii i Tadeuszowi Zając z ul. Kmietowicza, Marii i Józefowi Knapczyk z ul. Tetmajera, Marii i Stanisławowi Myrda z ul. Kamieniec Dolny, Stanisławie i Józefowi Komperda z ul. Kmietowicza, Janinie i Marcinowi Czechowicz z ul. Kantora, Małgorzacie i Jackowi Stopka-Studenckim z ul. Kmietowicza, ze Starego Bystrego Joannie i Krzysztofowi Murzydło, naszym rodakom z USA: Annie i Stanisławowi Ratułowskim, Halinie i Edwardowi Staszel, Sylwii i Konradowi Skarżyńskim, Annie i Józefowi Smółka, Zofii Watycha oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.Ponadto na ręce p. prezes Marii Komorowskiej składamy podziękowanie członkom Klubu nr 21 Koła Czarny Dunajec w Chicago za ufundowanie chłodni do kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, w obydwu tytułach cykl ciekawych rozważań adwentowych, Źródła, miesięczniki Arka, List i nowy numer Chit. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a w nim uzupełnienie materiałów na Roraty. Dla młodzieży Droga.

7.   Podziękowanie krwiodawstwo……

8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Jana Jachymiaka z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

sobota,
03 grudnia 2016