XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.08.2015 R.

1. Dzisiaj w  naszej parafii odbywają się Gminne Dożynki.  Dziękujemy Bogu i ludziom za trud pracy na roli, dzięki której mamy codzienny chleb i Chleb Eucharystyczny, przez który Bóg jest z nami. Delegacje z poszczególnych wiosek naszej Gminy przygotowały wieńce dożynkowe.          Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie odprawiona w kościele o godz. 1000. O godz. 1500 na cmentarzu przy kaplicy w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę.

2. W Archidiecezji Krakowskiej trwa Diecezjalna Sztafeta modlitwy w intencji dobrego przygotowania do ŚDM 2016. Kolejne parafie podej­mują modlitewne czuwanie. W poniedziałek takie czuwanie będzie trwać w naszej parafii. Rozpoczniemy je o godz. 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego, potem adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1800 Msza św., o godz. 2030 Różaniec i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 2100. W tym czasie będzie także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy do udziału w tym czuwaniu wszystkich , a zwłaszcza młodzież.

3. Rozpoczniemy także modlitewne czuwanie przy symbolach Światowych Dni Młodzieży w rodzinach. Rodziny chętne do podjęcia czuwania w swoich domach prosimy o zapisywanie się na konkretny dzień w zakrystii. Takie czuwanie rozpoczynamy Mszą św. wieczorną i odebraniem symboli. Kończymy w następnym dniu także Mszą św. na wieczór.

4. We wtorek początek nowego roku szkolnego. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich szkół o godz. 900.

Na te Msze święte zapraszamy nie tylko uczniów ale także rodziców i nauczycieli.

5.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*  we wtorek: wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Wspominamy także 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych za Ojczyznę.

*   w środę: zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny oraz za nauczycieli, wychowawców i katechetów.

*       w czwartek: św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

*       w sobotę: bł. Matki Teresy z Kalkuty.

*   w przyszłą niedzielę: będziemy gościć ks. prałata Jana Nowaka postulatora procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Władysława Bukowińskiego - apostoła Kazachstanu. Ks. Jan jeszcze raz przybliży nam postać tego kandydata na ołtarze. Na Mszy św. o godz. 1000 uroczyście poświęcimy podręczniki i przybory szkolne, aby dobrze służyły w nowym roku szkolnym wszystkim dzieciom i młodzieży, a na Mszy św. o godz. 1130 chrzty. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Katecheza chrzcielna w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

6.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św., a w czwartek i piątek od godz. 1700. Zachęcamy do niej zwłaszcza dzieci i młodzież na początku roku szkolnego. W czwartek będziemy się modlić za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę po rannej Mszy św. do godz. 800 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszo-sobotnie, różaniec i zmianka różańcowa

8.   Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 800.

9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę kaplicy na cmentarzu: Helenie i Władysławowi Bieda z ul. Kantora, Anieli Skóbel z ul. Ogrodowej, Agnieszce i Bronisławowi Bielańskim z ul. Kantora, rodz. Ligas z USA ze Starego Bystrego: Helenie i Markowi Molek oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka. Dla dzieci wrześniowy Mały Gość Niedzielny.

11.Przy skarbonce Caritas jest wyłożony kolorowy, ilustrowany, ścienny kalendarz pt. Kult św. Rity w Polsce na nowy 2016 rok, gdzie także jest umieszczona nasza parafia. Ofiarę wrzucamy do skarbonki.

12.Informujemy, że decyzją władz zakonnych z naszej parafii odeszła s. Ligia. Siostrze za jej obecność i życzliwość, pracę katechetyczną w Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz opiekę nad scholą składamy wielkie Bóg zapłać. Jednocześnie Witamy nową siostrę, s. Małgorzatę, która podejmie obowiązki po s. Ligii. Życzymy siostrze Boże błogosławieństwa oraz ludzkiej życzliwości w podejmowanej pracy katechetycznej w naszej parafii.

13.Także do naszej parafii na miesięczną praktykę został skierowany kleryk piątego roku studiów Krakowskiego Seminarium Duchownego Wojciech Borowiec. Życzymy Mu owocnego czasu zapoznania się z pracą duszpasterska na parafii i w katechezie.

14. Od dnia 26 sierpnia na terenie naszej parafii we Wróblówce w swoim domu zamieszkał Ks. Stanisław Króżel emerytowany proboszcz z parafii Soblówka w diecezji bielsko-żywieckiej. Będzie nam pomagał w duszpasterstwie. Przyjmujemy ks. Stanisława z życzliwością i życzymy owocnego wypoczynku na emeryturze.

15.W niedzielę 13 września odbędzie się XXIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej po każdej Mszy świętej. Przy zapisie wpłata zaliczki 20 zł. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce.

16.Spotkanie scholi w poniedziałek 31 sierpnia o godz. 1700 w salce. Zapraszamy do udziału wszystkie dziewczęta śpiewające w scholi.

17.W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Elżbietę Muszkat z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

sobota,
05 września 2015