25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.09.2014 R.

1. Dzisiaj Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Nieszpory niedzielne o godz. 1630.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w poniedziałek: wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. Zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

*    we wtorek: wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika.

* w środę: na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić w intencji rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po nabożeństwie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

*     w czwartek: bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

* w piątek: św. męczenników Kosmy i Damiana – patronów aptekarzy. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy aptekarzy.

*   w sobotę: św. Wincentego a Paulo, kapłana.

* w przyszłą niedzielę: św. Wacława, męczennika. Patrona katedry na Wawelu. Na Mszę św. o godz. 1130 zapraszamy rodziców z dziećmi, które w roku 2013 otrzymały sakrament chrztu św. Polecimy je opiece Aniołów Stróżów, a po Mszy św. udzielimy dzieciom i rodzicom uroczystego błogosławieństwa. Bardzo prosimy rodziców o potwierdzenie przed Mszą św. w zakrystii obecności z dzieckiem. O godz. 1500 na cmentarzu przy kaplicy w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3.   W dniu 27 maja br. nasza parafia otrzymała relikwie św. Floriana, męczennika. Patrona strażaków oraz obrońcy przed klęskami żywiołowymi. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 1000 uroczyste wprowadzenie relikwii. Aktu tego dokona  ks. prałat Grzegorz Szewczyk, prepozyt Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice św. Floriana w Krakowie oraz duszpasterz strażaków w Archidiecezji Krakowskiej, a okolicznościowe kazanie wygłosi ks. dr Andrzej Scąber kanonik Kapituły Kolegiackiej św. Floriana. Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej dla parafii uroczystości wszystkich strażaków z pocztami sztandarowymi z Czarnego Dunajca, Starego Bystrego i Wróblówki, orkiestrę strażacką, a także wszystkich parafian.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu, a także: Janinie i Stanisławowi Stopka z ul. Kantora, Kazimierzowi Kipta z rodziną z USA oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka i Chit. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

6. Przy skarbonce Caritas jest wyłożony ścienny kalendarz parafialny oraz  ze św. Janem Pawłem II na nowy 2015 rok. Ofiarę wrzucamy do skarbonki.

7. Jutro w poniedziałek udajemy się do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na uroczystości dziękczynne za kanonizację. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 1430. Uroczystość rozpoczyna się o godz. 1700. Chętni mogą jeszcze dzisiaj przed południem zgłaszać się w zakrystii.

niedziela,
21 września 2014