19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.08.2017 R.

1. Dzisiaj Święto NMP Kalwaryjskiej. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej, na które zapraszamy także przedstawicieli strażaków z wszystkich miejscowości naszej parafii, chóru, orkiestry, zespołów góralskich.

2.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w poniedziałek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

* we wtorek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

*   w środę: wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla.  Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić w intencji wszystkich, którzy podjęli trud abstynencji oraz za walczących z nałogiem alkoholizmu.

*   w czwartek: Święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

*    w piątek: wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy. Polecajmy jej wstawiennictwu Siostry Serafitki pracujące w naszej parafii, a których bł. Sancja jest patronką. Trzeci piątek miesiąca wieczorem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

*    w sobotę: o godz. 1600 Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski dokona poświęcenia i erygowania w naszej parafii kaplicy cmentarnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy całą parafialną wspólnotę do udziału w tej uroczystości. W kaplicy będzie przygotowane ok. 200 miejsc siedzących. O pomoc w przygotowaniu liturgii prosimy chór, Orkiestrę Strażacką, scholę, muzykę góralską, dzieci z Zespołów Góralskich, Liturgiczną Służbę Ołtarza. Ok. godz. 1540 będzie uroczysty przejazd z ks. arcybiskupem z plebanii do kaplicy. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 1800.

*  w przyszłą niedzielę:wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Na Mszy św. o godz. 1130 chrzty. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.  Katecheza chrzcielna w piątek po wieczornej Mszy św. w kościele.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę kaplicy na cmentarzu: Czesławie i Wiesławowi Strączek z ul. Kamieniec Górny, Helenie Obyrtacz z ul. Sienkiewicza, Marii i Wiesławowi Kukułka z ul. Ogrodowej, Annie, Ludwikowi i Stanisławowi Cikowskim z ul. Kamieniec Dolny, ze Starego Bystrego: Marii i Władysławowi Łaś, z Wróblówki: Małgorzacie i Kazimierzowi Szczypta, Zofii i Bronisławowi Mateja oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

4.   Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka. W zakrystii do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu oraz modlitewnik Droga do nieba.

5.  W związku z sobotnią uroczystością: spotkanie i próba scholi w piątek o godz. 1000 w salce. Ministranci i lektorzy zbiórka oraz próba asysty w sobotę o godz. 1515 w kaplicy na cmentarzu.

6.   Bardzo prosimy o pomoc w posprzątaniu kaplicy i otoczenia w środę od godz. 900. Trzeba zabrać ze sobą wiaderka, mopy, miotły, ściereczki oraz grabki.

piątek,
18 sierpnia 2017