16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.07.2016 R.

1. Dzisiaj wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Po Mszy św. O godz. 1000 koncert organowy w wykonaniu Adama Chlebka organisty z USA. O godz. 1500 na cmentarzu przy kaplicy w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiaj także o godz. 1600 w salce na plebanii spotkanie dla osób wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*  w poniedziałek: święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po wieczornej Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów mechanicznych Ofiary zebrane w tym dniu na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*  we wtorek: wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach. Babcie i dziadków wraz z wnukami zapraszamy na wieczorną Mszę św. Po Mszy św. udzielimy im błogosławieństwa.

*   w środę: Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za Papieża Franciszka, za Ks. Kard. Stanisława oraz za uczestników Światowych Dni Młodzieży.

*   w piątek: wspomnienie św. Marty. Modlić się będziemy za gospodynie domowe.

*  w przyszłą niedzielę:św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Poprzez transmisję telewizyjną i radiową uczestniczyć będziemy w spotkaniu młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem i Mszy św. rozesłania. W związku z tym wydarzeniem w niedzielę 31 lipca w naszej parafii zmieniony został porządek nabożeństw. W Czarnym Dunajcu Msze św. będą o godz. 700, 830, 1300, 1500 i 1700. W Starem Bystrem i we Wróblówce o godz. 900.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w III niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu. Zebrano 7008 PLN, 24$, 6€ i 5CAD. Bóg zapłać także państwu: Bronisławie i Władysławowi Bukowskim z ul. Kolejowej, Małgorzacie i Sławomirowi Mierzyńskim z ul. Tetmajera, Marii i Antoniemu Rafacz z ul. Kolejowej oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

5.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, a nim o młodzieży z naszej parafii, która na czuwaniu w sobotę będzie bezpośrednio przy Ojcu św., i  Źródła. W każdym tytule szczegółowy program wizyty papieskiej w Polsce i godziny transmisji telewizyjnych. Miesięczniki Arka, List oraz Biblia krok po kroku. W zakrystii oraz u ministrantów jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu.

6. Przy skarbonce Caritas jest wyłożony kolorowy, ścienny kalendarz parafialny na nowy 2017 rok ilustrowany postaciami świętych, których relikwie znajdują się w naszym kościele. Ofiarę wrzucamy do skarbonki. Całkowity dochód jest przeznaczony na budowę kaplicy na cmentarzu. Na stoliku pod chórem są także widokówki.

7.  Mamy jeszcze kilka bezpłatnych wejściówek na Mszę św. z papieżem Franciszkiem w przyszłą niedzielę w Brzegach k. Wieliczki. Można je otrzymać w zakrystii.

8.  W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży na piątek 29 lipca Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty na terenie Archidiecezji Krakowskiej.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Łukasza Bednarka z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

sobota,
30 lipca 2016