28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.10.2017 R.

1. Dzisiaj wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 1000 uczcimy relikwie świętej. 15 października jest obchodzony jako Dzień Pamięci Dziecka Utraconego. Myślą obejmujemy te dzieci, które odeszły zanim zdążyły przyjść na świat, zanim zdołano je przytulić, ucałować, wziąć na ręce, a także zmarłe dzieci, którym nie dane było przeżyć z rodzicami wspólnego życia. Rodziców dzieci utraconych zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwie różańcowym

2. Trwają nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1630.

3. Mija połowa miesiąca października i może warto zapytać siebie czy wziąłem do ręki różaniec by się na nim pomodlić? Czy chociaż raz byłem na nabożeństwie różańcowym? O tę modlitwę prosi nas sama Matka Najświętsza w kolejnych objawieniach w różnych miejscach na ziemi. O tej modlitwie tak pięknie przypominał św. Jan Paweł II.  Niech nie będzie nikogo w naszej parafii, kto by choć raz nie poświęcił swojego czasu dla Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy i zapraszamy do tej wspólnej modlitwy dzisiaj w niedzielę i w najbliższe dni, a także w rodzinach.

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*   w poniedziałek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*    we wtorek: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

* w środę: święto św. Łukasza, Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym. Będziemy się modlić za pracowników służby zdrowia i studentów, zwłaszcza z naszej parafii.

*    w czwartek: wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

*  w piątek: uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Trzeci piątek miesiąca przed Mszą św. wieczorną odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

*   w sobotę: wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Trzecia sobota miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II, na które szczególnie zapraszamy rodziny dziękujące za dar potomstwa, oczekujące narodzin dziecka oraz te, małżeństwa, które proszą o dar rodzicielstwa.

* w przyszłą niedzielę: św. Jana Pawła II, papieża. Kończąc Rok Fatimski na Mszy św. o godz. 1000 uroczyste wprowadzenie relikwii dzieci z Fatimy. Z tej okazji kazania będzie głosił ks. dr Paweł Maciąg - Adiunkt Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

*  przyszła niedziela: to 22 dzień miesiąca - nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1630 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej i różaniec. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na kaplicę na cmentarzu, a także: Marii Pankow z ul. Kamieniec Dolny, Dorocie i Krzysztofowi Kwak z ul. Ogrodowej,  oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać także za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni oraz za ofiarę do puszek z okazji Dnia Papieskiego. Zebraliśmy 4756 zł. i 20CAD. Ofiara ta została przesłana na konto fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Czarnego Dunajca za ufundowanie IV stacji Drogi Krzyżowej oraz Annie i Piotrowi Bobak z Wróblówki za ufundowanie VI stacji Drogi Krzyżowej w kaplicy cmentarnej.

7. Na wypominki i Msze św. za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej po Mszach św. rano i wieczorem. Równocześnie prosimy o zrobienie porządków na grobach bliskich. Zadbajmy także o porządek wokół cmentarza. Starajmy się segregować  śmieci i wrzucać je do odpowiednich kontenerów. Zwracajmy również uwagę na tych, którzy nas okradają przez podrzucanie śmieci do kontenerów przy cmentarzu.

8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Annę Gal ze Starego Bystrego. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

czwartek,
19 października 2017