II NIEDZIELA WIELKANOCNA - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 23.04.2017 R.

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny jest poświęcona Bożemu Miłosierdziu. Rozpoczynamy 73 Tydzień Miłosierdzia. O godz. 1630 Nieszpory i nabożeństwo do  Miłosierdzia Bożego w czasie, którego odmówimy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Dzisiaj także ofiarą do puszek wspieramy ofiary wojny w Syrii.

2. W poniedziałek: liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Wieczorem zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej w czasie, której modlimy się za naszą parafię.

3.  We wtorek: święto św. Marka, Ewangelisty. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

4. W środę: zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlić się będziemy za kapłanów, diakona i siostry zakonne pochodzące naszej z parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W sobotę:święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Początek nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

6.  W przyszłą  niedzielę: uroczystość I Komunii św. w Starem Bystrem. Msza św. w Starem Bystrem będzie o godz. 1100, natomiast we Wróblówce o godz. 900.

7.  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu, państwu: Julii i Janowi Mateja z ul. Kamieniec Górny, Marii Budkowskiej z ul. Kmietowicza, Bronisławie i Janowi Palarz z ul. Kamieniec Górny, Marii i Janowi Palarz z ul. Kamieniec Górny, Marii i Stanisławowi Jarończyk z ul. Mościckiego, Helenie i Władysławowi Bieda z ul. Kantora, Bronisławie i Janowi Pech z ul. Kolejowej, Marii i Stanisławowi Lenart z ul. Kamieniec Dolny,  z Wróblówki: Zofii i Franciszkowi Stopka, rodz. Babicz, ze Starego Bystrego: Bernadettcie Maleckiej oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

8.  Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, a w nim dodatek film „Zmartwychwstanie”, Źródła dla dzieci nowy majowy Mały Gość Niedzielny. Dla młodzieży Droga.

9.    W piątek o godz. 1500 rozpoczęcie pielgrzymki do Dębowca, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd z parkingu przed kościołem.

10.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Łukasza Banasia i Franciszkę Głowacz z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

czwartek,
27 kwietnia 2017