21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.08.2016 R.

1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*    Dzisiaj wspomnienie św. Piusa X, papieża.

*  w poniedziałek: NMP Królowej. 22 dzień miesiąca -  wieczorem nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1800 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity, Nowenna do Trójcy Przenajświętszej, a następnie Msza św. w tych intencjach. Na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do  skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

*     we wtorek: św. Róży z Limy, dziewicy.

*    w środę: Święto św. Bartłomieja, apostoła. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić za naszą Ojczyznę oraz o szczęśliwy powrót do domu dla wszystkich kończących wakacje i urlopy.

*    w czwartek: św. Ludwika, króla.

*  w piątek: Uroczystość NMP Częstochowskiej. Na Mszach św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

*     w sobotę:  św. Moniki.

*  w przyszłą niedzielę: św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. W Czarnym Dunajcu odbędą się Gminne dożynki Hołdymas”. Uroczysta Msza św. w kościele o godz. 1000. Będzie jej przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. Kanonik Mieczysław Janosik proboszcz z Cichego. O godz. 1500 na cmentarzu przy kaplicy w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Później będzie okazja zobaczyć w nowej kaplicy położoną już posadzkę.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w III niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu, a także: Anieli Skóbel z ul. Ogrodowej, Bronisławie i Janowi Pech z ul. Kolejowej, Marii i Andrzejowi Kwak z ul. Bugaj oraztym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

3. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka, dla młodzieży Droga. W zakrystii oraz u ministrantów jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu.

4. Przy skarbonce Caritas jest wyłożony kolorowy, ścienny kalendarz parafialny na nowy 2017 rok ilustrowany postaciami świętych, których relikwie znajdują się w naszym kościele. Ofiarę wrzucamy do skarbonki. Na stoliku pod chórem są także widokówki.

5. W niedzielę 4 września odbędzie się XXIV Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w tym tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej po każdej Mszy świętej. Przy zapisie wpłata zaliczki 20 zł. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

czwartek,
25 sierpnia 2016