V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24.04.2016 R.

1. Dzisiaj odpowiadając na prośbę Ojca Św. Franciszka o pomoc humanitarną dla Ukrainy ofiarą do puszek możemy wesprzeć to dzieło. Nieszpory o godz. 1630.

2.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w poniedziałek: święto św. Marka, Ewangelisty. Wieczorem zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

*    we wtorek: modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

* w środę: zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie, której będziemy modlić się za kleryków naszego seminarium, a zwłaszcza za Wojciecha, który był u nas we wrześniu na praktyce. O błog. Boże w przygotowaniu do święceń diakonatu.

* w piątek: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Początek nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

*   w sobotę: po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci NMP. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne oraz o dobre urodzaje, a także za Światowe Dni Młodzieży. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tych nabożeństwach.

*    w przyszłą  niedzielę: uroczystość I Komunii św. w Starem Bystrem. Msza św. w Starem Bystrem będzie o godz. 1030, natomiast we Wróblówce o godz. 900. Na Mszy św. o godz. 1130 chrzty. Zapisy dzieci do chrztu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pouczenie przed chrztem będzie w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w trzecią niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu. Zebrano 7073 zł., 18€ i 6$. A także państwu: Zofii i Stanisławowi Figus z ul. Ojca św. Jana Pawła II, Marii Komperda z ul. Kolejowej, Zofii Serwińskiej z ul. Kamieniec Dolny, Zofii Zachemskiej z ul. Kantora, Halinie i Stanisławowi Pająk z ul. Kamieniec Dolny, Zofii i Tadeuszowi Gancarczyk z USA oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

4.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka.  Dla dzieci majowy Mały Gość Niedzielny.

5.  Organizujemy parafialny wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Czuwanie z Ojcem Św. w sobotę 30 lipca i Mszę św. na rozesłanie 31 lipca. Koszt wyjazdu 200 zł. Zapisy do końca maja. Przy zapisie prosimy wpłacić zaliczkę 100 zł.

6. W ostatnim czasie uporządkowaliśmy teren cmentarza za nową kaplicą. Rozplantowaliśmy ziemię i została posiana trawa. Zwracamy się z prośbą o pomoc w oczyszczeniu tego terenu z kamieni, aby w przyszłości można było trawę kosić traktorem. Osoby mogące nam pomóc zapraszamy we wtorek lub środę. Zbiórka przy nowej kaplicy o godz. 800.

7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Helenę Kozak z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

sobota,
30 kwietnia 2016

Sobota. Dzien powszedni albo wspomnienie sw. Piusa V, papieza.