12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.06.2017 R.

1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 1130 Mszę św. prymicyjną będzie sprawował nasz rodak O. Tarsycjusz Jędrzej Bukowski - bernardyn. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym tak ważnym dla naszej parafialnej wspólnoty wydarzeniu. Nieszpory z nabożeństwem czerwcowym o godz. 1630.

2.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*   w poniedziałek: na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za parafię.

*    we wtorek: wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.

*   w środę: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii.

*  w czwartek: Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 700, 830, 1000 i 1800. W Starem Bystrem o godz. 900, a we Wróblówce o godz. 1030. Z okazji tej uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa wraz z  wyznaniem wiary w dowolnej zatwierdzonej formie. Ofiary zbierane w ten dzień na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.

*    w piątek: zakończenie nabożeństw czerwcowych.

*   w przyszłą niedzielę: na Mszy św. o godz. 1130 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego. Zapisy dzieci do chrztu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pouczenie przed chrztem w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

3. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. W sobotę po rannej Mszy św. do godz. 800 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszo-sobotnie, różaniec i zmianka różańcowa Żywego Różańca.

4.  W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z komunią św.

5.  W okresie wakacyjnym Msze św. w tygodniu w Starem Bystrem będą o godz. 800, a we Wróblówce o godz. 900.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w III niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu. Zebrano 6332 zł, 2$ i 10€. Bóg zapłać także: Aleksandrze i Józefowi Gal z ul. Kantora, Annie i Pawłowi Kantor z ul. Kamieniec dolny, Aleksandrze i Benedyktowi Kondratowicz z ul. Kmietowicza, Zofii i Stanisławowi Bulandziak z ul. Kamieniec Górny, Ludwice Obrochta z ul. Kolejowej, Małgorzacie i Sławomirowi Mierzyńskim z ul. Tetmajera oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

7.   Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, Arka, Miłujcie się, dla dzieci wakacyjny Mały Gość Niedzielny.

8. Zbiórka osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lourdes i Fatimy w poniedziałek o godz. 1645 na parkingu przed plebanią.

9.  W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pogorzelców z Długopola.

10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Józefa Rafacza z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

wtorek,
27 czerwca 2017