NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 24.05.2015 R.

1. Dzisiaj Kościół przeżywa Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres Wielkanocny. W związku z tą uroczystością można zyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Nieszpory z nabożeństwem majowym o godz. 1630.

2.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*   w poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła – drugi Dzień Zielonych Świąt. Uszanujmy świąteczny charakter tego dnia, chociaż dla wielu z nas jest to dzień pracy. Msze św. będą o godz. 700, 830, 1000 i 1800. W Starem Bystrem i Wróblówce o godz. 1600.

*   we wtorek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Dzień Matki – mamy wraz dziećmi zapraszamy na wieczorne nabożeństwo na wspólną modlitwę w ich intencji. Na zakończenie nabożeństwa udzielimy wszystkim mamom uroczystego błogosławieństwa.

*   w środę: na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o dobre i godne przeżycie uroczystości odpustowej w naszej parafii oraz za diakona Grzegorza Lenarta, który w sobotę w Katedrze na Wawelu przyjmie święcenia kapłańskie.

*       w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

*       w piątek: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

*       w przyszłą niedzielę: odpust parafialny związany z uroczystością Trójcy Przenajświętszej Suma odpustowa będzie o godz. 1130. Przewodniczyć jej będzie nasz rodak ks. prałat Franciszek Juchas przeżywający w tym roku jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. Parafian prosimy o ubranie się w stroje regionalne. O uświetnienie uroczystości prosimy parafialny chór, Orkiestrę Strażacką, Związek Podhalan, a także osoby niosące sztandary, feretrony i baldachim (koniecznie w strojach regionalnych). Małe dzieci niech przygotują się do sypania kwiatów; próba sypania kwiatów dla małych dzieci będzie w czwartek i piątek po wieczornym nabożeństwie. Dzieci komunijne przyjdą w strojach komunijnych. Na popołudniowym nabożeństwie zakończenie nabożeństw majowych.

3.     Spowiedź przed odpustem parafialnym w sobotę od godz. 1700.

4.  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w trzecią niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu. Zebrano 6208 zł.,27$i 14€. A także państwu: Marii i Janowi Hornik  z ul. Kamieniec Górny, Marii i Stanisławowi Jarończyk z ul. Mościckiego, Józefowi Nowakowi z ul. Kmietowicza oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać również za ofiary złożone do puszek na pomoc doświadczonym przez trzęsienie ziemi w Nepalu. Zebrano 6779 zł, i 44$.

5.  W tym roku z procesją Bożego Ciała planujemy przejść przez Rynek, ul. Tetmajera, Kamieniec Dolny, Kamieniec Górny i Sienkiewicza. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszy na ul. Tetmajera koło państwa Fitów, drugi na ul. Kamieniec Dolny k. państwa Jędrol, trzeci na ul. Kamieniec Górny k. państwa Stopka-Studenckich i czwarty k. państwa Jachymiak. Poszczególne ołtarze przygotowują mieszkańcy danego rejonu.

6.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, a w nim ciekawy artykuł o św. Ricie i obrazek z modlitwą do św. Rity. Do nabycia także: Źródło, miesięczniki Arka, Miłujcie się i List, którego przewodnim tematem jest spowiedź. Dla dzieci czerwcowy Mały Gość Niedzielny, w którym znajduje się dekoracja do okna na dzień Bożego Ciała.  Dla młodzieży Droga.

7.  Dzisiaj także w naszej parafii z okazji Dnia Matki akcja honorowego oddawania krwi dla matek i dzieci potrzebujących tego cennego daru, który może im uratować życie, a kiedyś być może i każdy z nas będzie potrzebował tego cennego daru. Punkt pobierania krwi jest w nowej salce przy plebanii. Krew możemy oddawać od godz. 800 do godz. 1400. Do akcji zapraszamy wszystkich zarówno mieszkańców jak i turystów. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Dawcom zapewniamy posiłek regeneracyjny, wyniki badań laboratoryjnych oraz określenie grupy krwi.

8.  W duchu odpowiedzialności za Ojczyznę zachęcamy wszystkich uprawnionych do wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach prezydenta RP.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

poniedziałek,