Menu

Wyszukiwanie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.08.2015 R.

1. Dzisiaj Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Po Mszy św. o godz. 1000, a więc ok. godz. 1040 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Duo Consonantes w składzie: Jakub Garbacz – organy, Joanna Woszczyk-Garbacz – flet.  

2. Przeżywamy miesiąc sierpień, w którym podejmujemy postanowienia abstynenckie jako wynagrodzenie Bogu za grzechy narodowe.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*     w poniedziałek: zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

*     we wtorek: wspomnienie św. Jan Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów. Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

*     w środę: Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić o Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla Andrzeja Dudy, prezydenta RP, podczas misji służenia polskiemu społeczeństwu i RP.

*     w czwartek: Święto Przemienienia Pańskiego.

*     w sobotę: wspomnienie św. Dominika, kapłana.

*     w przyszłą niedzielę: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.   

4. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od godz. 1700.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę kaplicy na cmentarzu: Stanisławie i Czesławowi Kuzdak oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

6.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka, dla dzieci wakacyjny Mały Gość Niedzielny. W zakrystii oraz u ministrantów jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu. 

7.  Przy skarbonce Caritas jest wyłożony kolorowy, ilustrowany, ścienny kalendarz pt. Kult św. Rity w Polsce na nowy 2016 rok, gdzie także jest umieszczona nasza parafia. Ofiarę wrzucamy do skarbonki – koszt druku 5 zł. Całkowity dochód jest przeznaczony na budowę kaplicy na cmentarzu. Na stoliku pod chórem są także wyłożone widokówki. 

Dzisiaj jest

środa,
05 sierpnia 2015

(217. dzień roku)

Święta

Rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Marii, Oswalda, Stanisławy

Licznik

Liczba wyświetleń:
5695736