Menu

Wyszukiwanie

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.10.2016 R.

1.Przeżywamy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą w Kościele Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy i dzieła misyjne Kościoła. Ofiary na misje możemy składać do skarbonki przeznaczonej na ten cel umieszczonej na filarze pod amboną.

2.Trwają nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1630.

3.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*    w poniedziałek: zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*   w środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym. Będziemy się modlić za misjonarzy i misjonarki oraz o nowe powołania misyjne.

*    w piątek: święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. 

* w przyszłą niedzielę: rocznica poświęcenia kościoła własnego. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy.   

4.Bóg zapłać za ofiarę z III niedzieli miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, która wyniosła 6503 zł., 41$, 4€ i 5CAD, a także państwu: Zofii i Władysławowi Długa z ul. Kamieniec Dolny, Irenie i Tadeuszowi Fit z ul. Tetmajera, rodz. Zielińskich z ul. Kamieniec Górny, Adeli i Adamowi Molek-Rawickim z ul. Kamieniec Dolny, Krystynie i Andrzejowi Babeł z ul. Ogrodowej, Teresie Fiedor z ul. Kamieniec Dolny, Marii i Edwardowi Stoch z ul. Kmietowicza, Danucie i Stanisławowi Szuba z ul. Kmietowicza, z Wróblówki Gabrieli i Stanisławowi Kojs, z USA Zofii Szaflarskiej oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać także za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

5.Na wypominki i Msze św. za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej po Mszach św. rano i wieczorem. Starajmy się też pomagać naszym bliskim zmarłym zyskując odpusty w ich intencji. Skorzystajmy więc z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem. Równocześnie prosimy o zrobienie porządków na grobach bliskich. Starajmy się segregować  śmieci i wrzucać je do odpowiednich kontenerów.

6.Przypominamy, że z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu.

7.Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Miłujcie się. Dla dzieci listopadowy Mały Gość Niedzielny z ciekawym dodatkiem. Przy skarbonce Caritas są wyłożone ścienne kalendarze: parafialny, Maryjny oraz ludźmierski na nowy 2017 rok. Ofiarę wrzucamy do skarbonki.

8.Msza św. dziękczynna za czerwcową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 830.

9.Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych /dominicantes i communicantes/. W tym roku takie badanie zostało przeprowadzone w niedzielę 16 października.                                                  

     W niedzielę 16 października 2016 r. w naszej parafii we Mszy św. uczestniczyło 2303 wiernych tj. 67,7% parafian.                                                                                                                                           

               Komunię św. przyjęło 765 wiernych tj. 33,2% uczestniczących we Mszy św. w tym dniu.

         W porównaniu do poprzedniego roku liczba uczestniczących we Mszy św. jest mniejsza o 3,1%, a przyjętej komunii św. mniejsza o 1,3%. Cześć naszych parafian była na pielgrzymce w Gnieźnie, a niektórzy uczestniczyli w uroczystościach w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

10.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Annę Deltow z Wróblówki. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

 

 

Dzisiaj jest

środa,
26 października 2016

(300. dzień roku)

Święta

Licznik

Liczba wyświetleń:
6821078