II NIEDZIELA ADWENTU - 10.12.2017 R.

1. Trwa Adwent czas, który ma nas przygotować na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Msze św. roratnie o NMP są odprawiane codziennie o godz. 1700. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Drugą świecę z adwentowego wieńca zapalili przedstawiciele rodzin z ul. Sienkiewicza od nr 50 do nr 58. W przyszłą niedzielę trzecią świecę zapalą przedstawiciele rodzin z ul. Sienkiewicza od nr 59 do nr 66. O godz. 1500 na cmentarzu w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.  Nieszpory o godz. 1630.

2. Dzisiaj także gościmy w naszej parafii O. Krzysztofa Czerwionkę, ze Zgromadzenia Zmartwychwstańców, Papieskiego  Misjonarza Miłosierdzia ze Stryszawy oraz przedstawicieli Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „GALILEA”.  Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie. Zapraszamy również na spotkanie wspólnotowe w czwartki godz.1800 w nowej salce na plebanii.

3.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*       w poniedziałek: wieczorem na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*       we wtorek: wspomnienie NMP z Guadalupe.

*       w środę: św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Na  Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić za naszą parafialną wspólnotę oraz w intencji wszystkich dobrodziejów i dobroczyńców naszej parafii.

*       w czwartek: św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

*       w piątek: wieczorem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

*  w sobotę: po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II, na które szczególnie zapraszamy rodziny dziękujące za dar potomstwa, oczekujące narodzin dziecka oraz te małżeństwa, które proszą o dar rodzicielstwa.

3. Chrzest dzieci w przyszłą niedzielę oraz w drugi dzień Świąt czyli w św. Szczepana. Dzieci do chrztu prosimy zgłaszać w tym tygodniu w kancelarii, w godzinach urzędowania. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w kościele w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.

4. Świece Caritas, kalendarz ludźmierski, kartki świąteczne oraz opłatki na Wigilię są wyłożone na stoliku przy chrzcielnicy. Ofiarę za nie wrzucamy do skarbonki z napisem Caritas.

5. Dziękujemy za ofiary na kaplicę na cmentarzu Józefie Kulikowskiej z ul. Sienkiewicza, Marii Kwak z ul. Ogrodowej, Antoniemu Chlebek z ul. Ojca św. Jana Pawła II oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk . Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

6.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, w obydwu tytułach kolejny cykl ciekawych rozważań adwentowych, Źródła, miesięczniki Arka i Miłujcie się. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Dla młodzieży Droga.

7. Grupa młodzieżowa z naszej parafii rozprowadza ręcznie wykonane przez siebie kartki świąteczne. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na wyjazd młodzieży bierzmowanej do Rzymu w ramach podziękowania za dar sakramentu bierzmowania.

8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Tadeusza Joniaka z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

poniedziałek,
11 grudnia 2017