26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.09.2016 R.

1.  Dzisiaj wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana. Na Mszę św. o godz. 1130 zapraszamy rodziców z dziećmi, które w roku 2015 otrzymały sakrament chrztu św. Polecimy je opiece ich patronów oraz Aniołów Stróżów, a po Mszy św. udzielimy dzieciom i rodzicom uroczystego błogosławieństwa. Bardzo prosimy rodziców o potwierdzenie przed Mszą św. w zakrystii obecności z dzieckiem. O godz. 1500 na cmentarzu przy starej kaplicy w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nieszpory o godz. 1630.

2.   W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*   w poniedziałek: św. męczenników Kosmy i Damiana – patronów aptekarzy. Na wieczorne nabożeństwo zapraszamy aptekarzy. Zapraszamy też na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej i modlitwy za naszą parafię.

*       we wtorek: św. Wincentego a Paulo, kapłana.

*       w środę: św. Wacława, męczennika. Patrona katedry na Wawelu. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić w intencji rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, których na to nabożeństwo zapraszamy. Po nabożeństwie spotkanie dla rodziców młodzieży z wszystkich klas Gimnazjum.

*       w czwartek: święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

*       w piątek: św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

*    w sobotę: św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W ten dzień rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, w czasie których będziemy się modlić za Ojca Świętego, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, za chorych, o pokój na świecie i za zmarłych. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach a także do modlitwy na różańcu w domach rodzinnych. Nabożeństwa różańcowe będą po Mszy św. wieczornej, która od 1 października będzie o godz. 1700. Dzieciom będziemy rozdawać obrazki do wklejania na planszę. Przewodnim tematem tegorocznych nabożeństw różańcowych będzie „Żywa korona Maryi”. Materiały są związane z jubileuszem 300 rocznicy koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

*       w przyszłą niedzielę: na Mszy św. o godz. 1000 dzieci komunijne otrzymają poświęcone różańce. Na Mszy św. o godz. 1130 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Zapisy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pouczenie przed chrztem w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Wieczorem zmianka różańcowa Żywego Różańca połączona z nabożeństwem różańcowym.

4.   Odwiedziny chorych z Komunią św.  w sobotę od godz. 800

5.  Na wypominki i Msze św. za zmarłych na 2017 rok przyjmujemy w kancelarii parafialnej w dni powszednie po Mszach św. rano i wieczorem. Przypominamy o opłatach za groby na naszym cmentarzu zwłaszcza tym, którzy opłaty wnosili w roku 1996 i wcześniej.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w III niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu. Zebrano 6866 PLN, 11$ i 3€.

7.   Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka.  Dla dzieci październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim sylwetki postaci, które będziemy poznawać na różańcu oraz dodatek obrazek Matki Bożej Częstochowskiej do pokolorowania. Przy skarbonce Caritas jest wyłożony kolorowy, ścienny kalendarz parafialny na nowy 2017 rok. Ofiarę wrzucamy do skarbonki.

8.  W przyszłym roku z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie w dniach od 26 czerwca do 6 lipca organizujemy pielgrzymkę do Fatimy oraz Lourdes. Szczegółowe informacje u ks. Janusza. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 300 zł.

9.    W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Jana Juchasa ze Starego Bystrego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

piątek,
30 września 2016