29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.10.2014 R.

1.Dzisiaj łączymy się duchowo z uroczystością beatyfikacyjną papieża Pawła VI w Rzymie. Przeżywamy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą w Kościele Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy i dzieła misyjne Kościoła. Ofiary na misje możemy składać do skarbonki przeznaczonej na ten cel umieszczonej na filarze pod amboną.

2.Dzisiaj także wraz z siostrami Serafitkami na Mszy św. o godz. 1130  będziemy dziękować Bogu za dar ubiegłorocznej beatyfikacji ich założycielki s. Małgorzaty Łucji Szewczyk.

3.Trwają nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1630.

4.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*  w poniedziałek: uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Wieczorem na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*     we wtorek: wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

*  w środę: św. Jana Pawła II, papieża. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym. Będziemy się modlić za studentów, zwłaszcza z naszej parafii oraz za misjonarzy i o nowe powołania misyjne.

*   w czwartek: św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

* w przyszłą niedzielę: rocznica poświęcenia kościoła własnego. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy. O godz. 1130 Msza św. w intencji strażaków z OSP Czarny Dunajec z okazji 120 rocznicy istnienia jednostki oraz 85 rocznicy założenia strażackiej orkiestry dętej.

5.Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, a także państwu: Marii i Stanisławowi Bałek z ul. Kamieniec Dolny, Marii i Edwardowi Stoch z ul. Kmietowicza, Danucie i Stanisławowi Szuba z ul. Kmietowicza, Marii Ratułowskiej z ul. Kamieniec Górny, Teresie i Andrzejowi Bąk z ul. Kmietowicza, Zdzisławie i Janowi Topór z ul. Kmietowicza, Bronisławie i Władysławowi Bukowskim z ul. Kolejowej, Janinie Kapuścieńskiej z ul. Kmietowicza oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać także za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni oraz za ofiarę do puszek z okazji Dnia Papieskiego. Zebraliśmy 3241 zł. i 30$. Ofiara ta została przesłana na konto fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6.Na wypominki i Msze św. za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej po Mszach św. rano i wieczorem. Starajmy się też pomagać naszym bliskim zmarłym zyskując odpusty w ich intencji. Skorzystajmy więc z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem. Równocześnie prosimy o zrobienie porządków na grobach bliskich. Pamiętajmy także o grobach kapłanów znajdujących się na naszych cmentarzach. Zadbajmy także o porządek wokół cmentarza. Starajmy się segregować  śmieci i wrzucać je do odpowiednich kontenerów. Zwracajmy również uwagę na tych, którzy nas okradają przez podrzucanie śmieci do kontenerów przy cmentarzu.

7.Przypominamy, że z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu.

8.Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka, List, Miłujcie się i Chit. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

9.Przy skarbonce Caritas jest wyłożony ścienny kalendarz parafialny oraz kalendarz ludźmierski na nowy 2015 rok. Ofiarę wrzucamy do skarbonki.

10.W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Jan Sojkę i Zofię Komperda z Wróblówki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

piątek,
24 października 2014

bł. Jana Balickiego, kapłana - wspomnienie dowolne