NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 13.04.2014 R.

1.W liturgii dzisiejszej Niedzieli Palmowej przeżywamy radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W naszej parafii odprawiamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach św. O godz. 1600 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Małżonkowie  (ojcowie i matki) będą mieli swoją naukę stanową po wieczornej Mszy św. Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 1130.

2. Dzisiaj także łączymy się duchowo z Ojcem Świętym i młodzieżą z Polski, która w Rzymie odbierze z rąk młodzieży brazylijskiej Krzyż i ikonę Matki Bożej, symbole Światowych Dni Młodzieży. Będą one nawiedzać wszystkie diecezje w Polsce, aż do roku 2016. Także delegacja młodzieży z naszej parafii odbierze dzisiaj w Łagiewnikach kopię tych symboli, które dotrą do naszej parafii i będziemy się przy nich modlić w intencji Światowych Dni Młodzieży.

3.   W poniedziałek:zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej w czasie, której modlimy się za naszą parafię.

4. We wtorek Spowiedź rekolekcyjna. Będzie ona trwała od godz. 800 do 1200 i od 1400 do 1800. Przerwy w spowiedzi będą od godz. 945 do 1015  i od 1545 do godz. 1615. Prosimy wszystkich by skorzystali ze spowiedzi już teraz i nie odkładali jej na później. Także dzieci, które zakończyły rekolekcje w piątek skorzystają ze spowiedzi we wtorek. Modlitwą i życzliwą zachętą pomóżmy by skorzystali z niej nasi najbliżsi. Osoby, które słabo słyszą prosimy o spowiadanie się w zakrystii. Nabożeństwo dla chorych z sakramentem namaszczenia będzie we wtorek na Mszy św. o godz. 930.

5. Cały program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz umieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Zachęcamy jeszcze raz do modlitwy w intencji rekolekcji. W poniedziałek i wtorek będzie zbierana ofiara przeznaczona na pokrycie kosztów rekolekcji.

6.  Odwiedziny chorych z komunią św. będą w poniedziałek od godz. 800.

7.  W środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy                      o owocne przeżycie Triduum Paschalnego.

8. Dzisiejsza niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadza nas też w liturgię Wielkiego Tygodnia czyli w przeżywanie Męki, Śmierci i ZMARTWYCHWSTANIA Jezusa Chrystusa.

Święte TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się od wieczornej Mszy św. Wieczerzy   Pańskiej w czwartek.

*    w WIELKI CZWARTEK zapraszamy na godz. 1800 na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2400. Szczegółowy program adoracji na całe Triduum jest wywieszony w gablotce parafialnej i przy bocznych drzwiach.

*    w WIELKI PIĄTEK, który upamiętnia zbawczą ofiarę Jezusa Chrystusa na krzyżu,  adoracja rozpocznie się od godz. 700 rano. O godz. 730 będzie Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła - bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w niej. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej - a w niej adoracja krzyża - rozpocznie się o godz. 1800. Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Adoracja w Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 100 w nocy. Prosimy strażaków o czuwanie przy Bożym Grobie. W piątek obowiązuje post ścisły tzn. od pokarmów mięsnych i co do ilości.

* w WIELKĄ SOBOTĘ zachęcamy również do adoracji Pana Jezusa w Grobie. O godz. 730 będzie odprawiona Jutrznia. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 1000 do 1400 co godzinę. W sobotę zachowujemy tradycyjny post od pokarmów mięsnych. LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ, która jest już ŚWIĘTEM ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczniemy o godz. 1800. Wszystkie obrzędy liturgii Wigilii Paschalnej, a więc: poświęcenie światła, orędzie paschalne, poświęcenie wody, odnowa przyrzeczeń chrzcielnych, Msza św. rezurekcyjna i procesja są świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja na zakończenie Wigilii Paschalnej będzie wokół Rynku. Na  liturgię przynosimy świece. Prosimy też by na Wigilię Paschalną ubrać się w stroje regionalne.

9.   Uroczyste błogosławienie dzieci w Niedzielę Zmartwychwstania po Mszy św. o godz. 1130. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci i rodziców.

10.  Chrzty będą w drugi dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny - na Mszy św. o godz. 1130.

11. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

12. W przygotowaniu do Świąt starajmy się też pamiętać o potrzebujących. Służy temu puszka Caritas w kościele a także kosz do którego możemy składać artykuły żywnościowe z których będą przygotowane na Święta paczki dla potrzebujących. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc także różnego rodzaju firmy i sklepy z terenu naszej parafii.

13. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na budowę kaplicy na cmentarzu: Grażynie i Krzysztofowi Fudala z ul. Kmietowicza, Jadwidze Pluta z ul. Kamieniec Dolny, Czesławie i Stanisławowi Pająk z ul. Bugaj, Jolancie i Józefowi Stopka z ul. Kamieniec Dolny, Halinie i Stanisławowi Smólka z USA, Bronisławie i Janowi Pech z ul. Kolejowej, ze Starego Bystrego Ludwice i Janowi Biela, Janowi Watychowicz, Marii i Stanisławowi Harbut, z Wróblówki Wiktorii Liszka, Stanisławowi Bałek, Janinie i Stanisławowi Iwan, Annie i Stanisławowi Zaborskim oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

14. Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: w Niedzieli polecamy artykuł o symbolach Światowych Dni Młodzieży oraz dodatek ciekawe przepisy na święta. W Gościu Niedzielnym o kielichu, którego Jezus użył w czasie Ostatniej Wieczerzy oraz dodatek książeczka z Nowenną do Miłosierdzia Bożego, a także przewodnik po Górze św. Anny. Do nabycia także Źródło, dla młodzieży Droga oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny

poniedziałek,
21 kwietnia 2014