I NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA BIBLIJNA - 14.04.2024 R.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy czas Wielkanocny, w którym ma umacniać się w nas wiara, że Jezus Chrystus dla nas odniósł zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Starajmy się jak najczęściej spotykać z Jezusem Zmartwychwstałym w Komunii św.

2. Dzisiaj także rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech będzie to czas kiedy weźmiemy do ręki Pismo św., aby zagłębić się w treść Bożego Słowa. Wychodząc z kościoła zabierzmy wyjątkowy dar - kartkę ze słowem Bożym, które Duch Święty w ten Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, kieruje do każdego z nas w bardzo osobisty i bezpośredni spo­sób. Niech zaznaczone na niej teksty Pisma świętego z Dziejów Apostolskich będą dla nas przewodnikiem w codziennej modlitwie, w rachunku sumienia na zakończenie każdego dnia i przed spowiedzią, a nade wszystko niech nas inspirują do życia według objawionej nam woli Boga. Możemy być pewni, że za każdym razem, gdy będziemy je sobie czytać albo przypominać z pamięci, będziemy wsłuchiwać się w głos Boga, a od Ducha Świętego będziemy otrzymywać Łaskę, która w danym dniu bądź okresie czasu jest nam najbardziej potrzebna. Doznawać też będziemy w naszym codziennym życiu stałej obecności zmartwychwstałego Jezusa.

3. Dzisiaj o godz. 1500 na cmentarzu w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w poniedziałek: wieczorem zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

* w środę: na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za rodziny naszej parafii oraz za młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

*   w piątek: trzeci piątek miesiąca - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

* w sobotę: trzecia sobota miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II, na które szczególnie zapraszamy rodziny dziękujące za dar potomstwa, oczekujące narodzin dziecka oraz te małżeństwa, które proszą o dar rodzicielstwa.

*   w przyszłą niedzielę: na Mszę św. o godz. 1000 zapraszamy wszystkich rowerzystów, od dzieci aż do dorosłych wraz z rowerami. Będziemy się modlić o błog. Boże, szczęśliwy i bezpieczny nowy sezon rowerowy, a po Mszy św. poświęcimy rowery. Na Mszy św. o godz. 1130 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego. Zapisy dzieci do chrztu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pouczenie przed chrztem w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

5. Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Staś.

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny