17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.07.2014 R.

1.  Dzisiaj o godz. 1500 na cmentarzu przy kaplicy w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym biskupi zachęcają nas do podejmowania trzeźwości jako wynagrodzenie Bogu za grzechy narodowe. Starajmy się taką okresową abstynencję podejmować.

3.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*      w poniedziałek: zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

*      we wtorek: wspomnienie św. Marty.

*      w środę: Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić o trwanie przez nas w trzeźwości w tym sierpniowym czasie.

*      w czwartek: św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

*      w piątek: św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

*    w sobotę: Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.

*    w przyszłą niedzielę: na Mszy św. o godz. 1130 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego. Zapisy dzieci do chrztu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pouczenie przed chrztem będzie w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

4. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 1700. W sobotę po rannej Mszy św. do godz. 800 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszo-sobotnie, różaniec i zmianka różańcowa Żywego Różańca.

5.   W tym miesiącu wyjątkowo w piątek od godz. 800 odwiedziny chorych z komunią św.

6.  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w III niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu. Zebrano 6247 PLN, 25$ i 6€. Bóg zapłać także państwu: Marii i Antoniemu Rafacz z ul. Kolejowej, Józefie i Kazimierzowi Leja z ul. Kamieniec Górny, Marii i Stanisławowi Jarończyk z ul. Mościckiego, Helenie i Markowi Molek ze Starego Bystrego, Teresie i Markowi Bukowskim z USA, Zofii i Jakubowi Mateja z USA oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

7.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka, dla dzieci wakacyjny Mały Gość Niedzielny. W zakrystii oraz u ministrantów jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu.

8.  Przygotowaliśmy kolorowy, ilustrowany fotografiami naszych kościołów, ścienny kalendarz parafialny na nowy 2015 rok. Jest on wyłożony przy skarbonce Caritas. Ofiarę wrzucamy do skarbonki – koszt druku 5 zł. Całkowity dochód jest przeznaczony na budowę kaplicy na cmentarzu. Na stoliku pod chórem są także nowe widokówki.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Marię Topór z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

czwartek,
31 lipca 2014