16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.07.2014 R.

1.  W środę wyruszy z Bachledówki XXXIII Piesza Góralska Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy. Pielgrzymi będą przechodzić przez naszą parafię około południa. Bardzo prosimy o ich ugoszczenie, a więc przygotowanie i przyniesienie na podwórze plebańskie coś do picia np. kompot oraz ciasto. Zachęcamy także do udziału w pielgrzymce.

2.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*      w poniedziałek: zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

*      we wtorek: wspomnienie św. Marii Magdaleny.

*  w środę: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić w intencji kierowców, podróżujących oraz za pielgrzymów udających się w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zwłaszcza z naszej parafii.

*       w czwartek: św. Kingi, dziewicy.

*       w piątek: święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w piątek po wieczornej Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów mechanicznych Ofiary zebrane w tym dniu na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

*       w sobotę: wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach. Babcie i dziadków wraz z wnukami zapraszamy na wieczorną Mszę św. Po Mszy św. udzielimy im błogosławieństwa.

*  w przyszłą niedzielę:O godz. 1500 na cmentarzu przy kaplicy w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę. Prosimy, aby tę informację przekazać tym, którzy mają swoich bliskich pochowanych na naszym cmentarzu, także z innych Parafii. Przypominamy o zrobieniu porządku na grobach naszych bliskich i wokół grobów oraz o segregacji śmieci. Segregacja śmieci pozwali nam uniknąć dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem cmentarza. Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc.

3.   Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w III niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu oraz państwu: Stanisławie i Czesławowi Kuzdak z ul. Kamieniec Dolny, Joannie i Krzysztofowi Miętus z ul. Ojca św. Jana Pawła II, Emilii i Stanisławowi Gaworek z ul. Kamieniec Dolny, Stanisławie i Alojzemu Staculka z ul. Ojca św. Jana Pawła II, Bogusławie i Janowi Szuba z ul. Ogrodowej oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

4.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, dla dzieci wakacyjny Mały Gość Niedzielny. W zakrystii oraz u ministrantów jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu.

5.   Przygotowaliśmy kolorowy, ilustrowany fotografiami naszych kościołów, ścienny kalendarz parafialny na nowy 2015 rok. Jest on wyłożony przy skarbonce Caritas. Ofiarę wrzucamy do skarbonki – koszt druku 5 zł. Całkowity dochód jest przeznaczony na budowę kaplicy na cmentarzu. Na stoliku pod chórem są także nowe widokówki.

6.     W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Stanisława Tylkę z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

piątek,
25 lipca 2014