VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.02.2017 R.

1. Dzisiaj Nieszpory o godz. 1630.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

v w poniedziałek: wspomnienie bł. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy. Na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

v   w środę: święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlić się będziemy o pokój na świecie.

v w środę także: z racji 22 dnia miesiącanabożeństwo do św. Rity. O godz. 1700 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity i różaniec. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

v  w czwartek: - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

3. W piątek, sobotę i niedzielę: zapraszamy wszystkich parafian do udziału                        w 40-godzinnym nabożeństwie przygotowującym nas do Wielkiego Postu. Plan nabożeństwa jest wywieszony w gablotce i przy bocznym wejściu do kościoła. Zachęcamy wszystkich parafian by wykorzystali ten czas na modlitwę i w miarę możliwości dostosowali się do wyznaczonego porządku. Jeżeli komuś wyznaczony termin nie odpowiada niech skorzysta z adoracji o innej godzinie.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, a także państwu: Annie i Marcinowi Rafacz z ul. Tetmajera, Marii i Józefowi Szaflarskim z ul. Kmietowicza, Annie i Maciejowi Wiśniewskim z ul. Kmietowicza oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

5.  Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Miłujcie się i Chit, dla młodzieży Droga oraz dla dzieci marcowy Mały Gość Niedzielny. U ministrantów także w cenie promocyjnej możemy nabyć „Modlitewnik Fatimski”.

6.  W dniach od 28 do 30 kwietnia br. organizujemy pielgrzymkę do Dębowca, Dukli, Komańczy, Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Koszt wyjazdu 300 zł.
Zapisy do 8 marca. Przy zapisie prosimy wpłacić zaliczkę 150 zł.

7.  Organizujemy także wakacyjny wyjazd nad morze dla dzieci i młodzieży do Jastrzębiej Góry w dniach od 28 lipca do 7 sierpnia. Całkowity koszt wyjazdu wraz z wyżywieniem i wycieczkami wynosi 900zł. Zapisy do końca marca. Przy zapisie wpłata zaliczki 200 zł. Szczegółowe informacje u ks. Janusza.

8.  W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Stanisławę Łabuda i Władysławę Kubas z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

środa,
22 lutego 2017