I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02.2018 R.

1. Rozpoczynamy pierwszy tydzień Wielkiego Postu. Najważniejszą sprawą tego świętego czasu  jest nasze nawrócenie. Niech nam w tym pomogą nabożeństwa wielkopostne. Zachęcamy do udziału:

v    Gorzkich Żalach - dzisiaj o godz. 1600;

v    w Drodze Krzyżowej  - dzisiaj po Mszy św. o godz.  1130, jak  również: w piątek: dzieci o godz. 1630, a dorosłych i młodzież po Mszy św. o godz. 700 i 1700

W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty możemy również składać do skarbonki pod chórem.

2. W czasie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy i za grzechy naszych bliźnich. Powstrzymajmy się w tym czasie od wszelkich uzależnień, a zwłaszcza od spożywania alkoholu.

3. W poniedziałek zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

4. We wtorek wspomnienie św. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy. Po Mszy św. rano i wieczorem uczcimy relikwie świętych dzieci.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlić się będziemy o pokój na świecie oraz za polskich misjonarzy.

6. W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła. Wieczorem nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1700 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity i różaniec. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

7. W czwartek także rozpoczniemy nowennę jubileuszową przygotowującą nas do godnego przeżycia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

8. W piątekpapież Franciszek prosi nas o specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Zapraszamy o godz. 1500 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a potem na adorację w ciszy do godz. 1630 w tej intencji.

9. W przyszłą niedzielębędą tradycyjnie zbierane przed kościołem ofiary do puszek na wsparcie pracy misyjnej polskich misjonarzy w Afryce, zwłaszcza z naszej diecezji.

10. Młodzieży z Gimnazjum przypominamy o uczestniczeniu przez cały okres Wielkiego Postu w Drodze Krzyżowej w piątek po wieczornej Mszy św.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w III niedzielę miesiąca na kaplicę na cmentarzu, a także: Janowi i Bogumile Szaflarskim z ul. Kamieniec Górny, Elżbiecie i Stanisławowi Lasak z ul. Sienkiewicza, Zofii Szuba z rodziną z ul. Targowej, rodz. Harbutów z ul. Tetmajera, Krystynie Kordaczka ze Starego Bystrego, rodz. Zagrodzkich z Wróblówki oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać za ofiary złożone w Środę Popielcową na dzieła charytatywne – zebrano 3936 zł. i 1$ oraz za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

12.Rekolekcje parafialne dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach od 21 do 23 marca, a dla dorosłych i młodzieży szkół średnich oraz pracującej od piątku przed Niedzielą Palmową 23 marca do Wielkiego Wtorku 27 marca. Spowiedź rekolekcyjna będzie w Wielki Wtorek 27 marca. Poprowadzi je O. Szczepan Praśkiewicz, karmelita, konsultor Watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.

13.Informujemy że Uroczystość I Komunii św. będzie w naszej Parafii w niedzielę 13 maja o godz. 1000, a w Starem Bystrem w niedzielę 29 kwietnia o godz. 1030. Zaś sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży w piątek 20 kwietnia o godz. 1800.

14.W tym roku kolejny raz zachęcamy do nowej formy duchowości jaką jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. To nocne rozważanie męki Pańskiej na trasie około 40 kilometrów planowane jest na piątek 16 marca. Będzie także krótsza trasa ok. 21 kilometrów. Szczegóły są dostępne na stronie parafialnej oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - www.edk.org.pl

15.Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, a w nim Wielki Post z O. Pio - pierwsze rozważanie o spowiedzi. O poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i samego siebie. Źródła, miesięcznika Arka, Miłujcie się i Chit, dla młodzieży Droga oraz dla dzieci marcowy Mały Gość Niedzielny, a nim obrazek z radami O. Pio jak się dobrze spowiadać oraz jak zrobić własną grę planszową.

16.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Józefa Bryjaka z Czarnego Dunajca, Jana Knapczyka ze Starego Bystrego, i Józefa Komperdę z Wróblówki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

niedziela,
18 lutego 2018