IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 01.02.2015 R.

1.   Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Nieszpory o godz. 1630.

2.   W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

-    w poniedziałek: Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przychodzimy na Eucharystię z gromnicami, by je poświęcić. Jest to w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się za wszystkie osoby, które swoje życie poświęciły służbie Bogu i ludziom w życiu zakonnym, a także o liczne i dobre powołania do służby Bożej. Msze św. w będą o godz. 700, 830, 1000 i 1700.Ofiarą na tacę będziemy wspierać klasztory klauzurowe. Prosimy zabezpieczyć świece by nie nakapać wosku na posadzkę kościoła oraz na ławki. Gromnice są wyłożone na stoliku przy chrzcielnicy. Ofiarę za nie wrzucamy do puszki z napisem Caritas.

-    we wtorek: wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika - patrona od chorób gardła. Po Mszach św. poświęcenie jabłek i świec.

-    w środę: zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlić się będziemy za rodziny naszej parafii.

-    w czwartek: św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach św. błogosławienie chleba i wody.

-    w piątek: świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek i piątek od godz. 1600. W czwartek zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej, a w piątek Gimnazjum oraz młodzież i dorosłych. W sobotę rano po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszo-sobotnie, różaniec i zmianka różańcowa Żywego Różańca.

4.     Odwiedziny chorychw sobotę od godz. 800.

5.  Ze strony www.pit.caritas.pl każdy może pobrać bezpłatny program do rozliczeń z Urzędem Skarbowym. W zamian Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc potrzebującym. Krakowska Caritas jest organizacją pożytku publicznego. Dzięki sieci swoich placówek, pracownikom i wolontariuszom co roku otacza opieką setki rodzin i dzieci, chorych, starszych i niepełnosprawnych.

6.  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w trzecią niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu. Zebrano 6166 zł, 8€ i 1 $. A także państwu: Barbarze i Stanisławowi Habernym z ul. Targowej, Marii i Józefowi Knapczyk z ul. Tetmajera, Marii i Tadeuszowi Zając z ul. Kmietowicza, Elżbiecie i Stanisławowi Lasak z ul. Sienkiewicza, Danucie i Andrzejowi Gal z ul. Tetmajera, Zofii Szuba z rodziną z ul. Targowej, Marii i Andrzejowi Kapuściarz z ul. Ogrodowej, Zofii i Franciszkowi Kapuściarz z USA, Zofii i Józefowi Stasiowskim z ul. Kmietowicza, Alinie i Bogusławowi Stasiowskim z USA,  Marii i Bogusławowi Gęsikowskim z ul. Kamieniec Górny oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.Dziękujemy również za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni

7.  Informujemy że Uroczystość I Komunii św. będzie w naszej Parafii w niedzielę 10 maja o godz. 1000, a w Starem Bystrem w niedzielę 3 maja o godz. 900. Zaś sakrament Bierzmowania będzie udzielony w sobotę 13 czerwca o godz. 1100.

8. Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka i List, dla młodzieży Droga oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny

9. Wszystkim gościom wypoczywającym w naszej parafii na feriach życzymy dobrej pogody, udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

poniedziałek,
02 lutego 2015