IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.04.2018 R.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Jezus zmartwychwstały żyje nadal w swoim Kościele i prowadzi go do zbawienia zwłaszcza przez tych, których powołuje do służby kapłańskiej i życia zakonnego. W Kościele w tym tygodniu będziemy się szczególnie modlić o dobre i liczne powołania do służby Bożej. Na Mszy św. o godz. 1000 będziemy się modlić o błog. Boże, szczęśliwy i bezpieczny nowy sezon rowerowy dla wszystkich cyklistów, a po Mszy św. poświęcimy rowery. Wieczorem nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1630 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej i dziesiątek różańca. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity.

2.  W tym tygodniu:

*  w poniedziałek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy ks. Wojciecha w dniu jego imienin. Solenizantowi życzymy zdrowia i opieki świętego patrona oraz potrzebnych łask w posłudze duszpasterskiej, zwłaszcza w konfesjonale. Wieczorem zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

* we wtorek: wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Jerzym z okazji jego imienin. Solenizantowi życzymy zdrowia, wielu sukcesów w pracy duszpasterskiej oraz obfitych łask Bożych. Wieczorem modlitwy w intencji dzieci i młodzieży przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki.

*  w środę: święto św. Marka, Ewangelisty. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za solenizantów oraz rodziny naszej parafii, które za kilka dni będą przeżywać I Komunię św. Po nowennie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

* w piątek: o godz. 1400Msza św. na rozpoczęcie dziękczynnej pielgrzymki młodzieży bierzmowanej do Rzymu. Zapraszamy do udziału także rodziców i krewnych młodzieży.

*  w sobotę: w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 1000 beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej.

*  w przyszłą niedzielę: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Początek nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. W Starem Bystrem uroczystość I Komunii św. Msza św. w Starem Bystrem będzie o godz. 1100, natomiast we Wróblówce o godz. 900.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w trzecią niedzielę miesiąca na kaplicę na cmentarzu. Zebrano 6587 zł., 35$ i 2€. A także państwu: Stanisławie i Andrzejowi Stopka z ul. Kmietowicza, Kazimierzowi Molkowi z ul. Kantora oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

4.   Próba dla dzieci przed I Komunią św. w poniedziałek godz. 1630 w kościele.

5. Na początku wakacji w dniach od 25 do 30.06 organizujemy wakacyjny wyjazd w Bieszczady dla dzieci i młodzieży. Zapisy do końca maja. Przy zapisie wpłata zaliczki 200 zł. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.

6.  Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Dla młodzieży Droga.

7.  W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Anielę Maron z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

czwartek,
26 kwietnia 2018