PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 21.04.2014 R.

1.     Przeżywamy radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Ta  radość przedłuża się na całą oktawę, a więc aż do Niedzieli Miłosierdzia. Dzielimy się tą     radością z bliskimi, w  naszych rodzinach. Starajmy się by spotkania rodzinne prowadziły nas do zacieśniania i umacniania wzajemnych więzi.

2.     W środę: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji oktawy liturgicznie będziemy ją przeżywać w poniedziałek 28 kwietnia. Naszą modlitwą otoczmy ks. Wojciechu w dniu jego imienin. Solenizantowi życzymy zdrowia i opieki świętego patrona oraz potrzebnych łask w posłudze w konfesjonale. W środę o godz. 815 w kościele wspólna modlitwa uczniów klas III Gimnazjum przed egzaminami. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlić się będziemy za solenizantów, za naszą wspólnotę parafialną oraz za wszystkich dobrodziejów i dobroczyńców naszej parafii.

3.     W czwartek: wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Jerzym z okazji jego imienin. Solenizantowi życzymy zdrowia, wielu sukcesów w pracy duszpasterskiej oraz obfitych łask Bożych.

4.     W piątek: Święto św. Marka, Ewangelisty. Dzień imienin p. Marka naszego organisty. Solenizantowi życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa w posłudze dla naszej parafii i w życiu osobistym. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     W przyszłą niedzielę, zwaną Białą, obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Przeżywać będziemy kanonizację bł. papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. W związku z kanonizacją w niedzielę 27 kwietnia w naszej parafii zmieniony został porządek nabożeństw. W Czarnym Dunajcu Msze św. będą o godz. 700, 830, 1330, 1500 Msza św. dziękczynna za kanonizację świętych papieży i godz.. 1700. W Starem Bystrem Msza św. o godz. 800, w we                  Wróblówce o godz. 900.

6.     Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy na różny sposób pomogli w  zorganizowaniu, przygotowaniu i przekazaniu świątecznych paczek dla potrzebujących z naszej parafii: wśród nich Prezesowi Gminnej Spółdzielni Delikatesy „Centrum”. Indywidualnym ofiarodawcom, których w tym roku było tak wielu. Zespołowi charytatywnemu. Rozdaliśmy kilkadziesiąt paczek żywnościowych.

7.     Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, a także za ofiary na budowę kaplicy na cmentarzu: Marii i Kazimierzowi Chraca z ul. Kmietowicza, Marii Topór z ul. Kmietowicza, Marii Budkowskiej z ul. Kmietowicza, Marii i Leszkowi Krzymińskim z USA oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

8.     Zachęcamy również do nabycia i czytania świątecznej prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła dla dzieci Mały Gość Niedzielny z drugą częścią magnesu do       kalendarza kanonizacyjnego.

9.     W ostatnim czasie na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Zbigniewa Dzielawę z Czarnego Dunajca oraz Annę Stopka z Wróblówki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

środa,
23 kwietnia 2014