UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.11.2014 R.

1. DzisiajprzeżywamyUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jezusowi Chrystusowi, który jest Panem naszych serc powierzamy samych siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w dniu dzisiejszym można zyskać odpust  zupełny. Po nabożeństwie błogosławienie dzieci. Nieszpory godz. 1630.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*       we wtorek: wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

*   w środę: na  Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić o dobre i owocne przeżycie Adwentu.

*   w przyszłą niedzielę: święto św. Andrzeja, apostoła. Rozpocznie się nowy rok liturgiczny - Adwent, który ma nas przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Patronką adwentowego przygotowania jest Maryja - Niepokalana Matka Boga i ludzi. Jej symbolem jest paląca się w czasie rorat wysoka świeca zwana roratką.Ponadto co niedzielę na Mszy św. o godz. 700 będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu.Pierwszą świecę w przyszłą niedzielę zapalą na rozpoczęcie roku życia konsekrowanego Siostry Serafitki z naszej parafii.Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału w Roratach nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych. Roraty będą odprawiane od przyszłego tygodnia codziennie wieczorem o godz. 1700. Dzieciom na Roratach będą rozdawane obrazki. Zachęcamy, aby już przygotować lampiony i z nimi przychodzić na wieczorną Mszę Świętą.

3.   Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć Księży z Sanktuarium św. Jana Pawła II z Krakowa Łagiewnik, którzy będą głosić kazania i zbierać w czasie Mszy św. ofiary na prace związane z budową sanktuarium. Nasza parafia i cała diecezja wspiera to dzieło.

4.   Bóg zapłać za ofiarę z III niedzieli miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu, która wyniosła 6018 zł., 5$ i 5€, a także państwu: Marii i Stanisławowi Harbut z ul. Kmietowicza, Katarzynie i Piotrowi Majek, Marii Gołąb z ul. Nadwodnej, Zofii i Piotrowi Mroszczak ze Starego Bystrego oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni.

5. Możemy już nabyć świecę Caritas, która jest znakiem miłości do Jezusa i ludzi potrzebujących. Ofiara złożona przy tej okazji będzie przeznaczona na wsparcie dla potrzebujących. Świece postawimy na wigilijnym stole jako znak naszej miłości  i troski o ubogich. Świece, kalendarz ludźmierski, kalendarz parafialny, kartki świąteczne oraz opłatki na Wigilię są wyłożone przy chrzcielnicy. Ofiarę za nie wrzucamy do skarbonki z napisem Caritas. W zakrystii do nabycia także gotowe lampiony adwentowe dla dzieci.

6. Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, a nim dodatek kalendarz z aniołami na 2015 r., Źródła. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a w nim uzupełnienie materiałów na Roraty i lampion. Dla młodzieży Droga.

7. Organizujemy dla dzieci i młodzieży wyjazd na zimowisko do Poronina do pensjonatu „Orle gniazdo” w dniach od 22 do 27 lutego 2015 r. Koszt wyjazdu 350 zł (w tym przejazd, wyżywienie, nocleg, opieka). Zapisy do 21 grudnia – przy zapisie wpłata zaliczki 100 zł. Szczegółowe informacje u ks. Janusza.

8. Chór „Sancta Trinitas” z naszej parafii na Festiwalu Piosenki Religijnej na Orawie zajął III miejsce w kategorii zespoły. Chórowi składamy gratulacje i  życzymy dalszych sukcesów, a chętnych, którzy chcieliby uwielbiać Pana Boga śpiewem i włączyć się do śpiewu w chórze zapraszamy w każdy wtorek wieczorem na spotkanie.

9. Na ołtarzu koło chrzcielnicy są także wystawione obrazki z modlitwą Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy w rodzinach. Także w każdy wtorek wieczorem odmawiamy ją w naszym kościele przy symbolach Światowych Dni Młodzieży.

piątek,
28 listopada 2014