Menu

Wyszukiwanie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2017 R.

1.  Rozpoczynamy już czwarty tydzień Wielkiego Postu.Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.

2.  W związku ze zmianą czasu Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie o godz. 1800.

3. W poniedziałek: zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej w czasie, której będziemy się modlić za naszą parafię.

4. W środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za dobrodziejów i ofiarodawców wspierających budowę kaplicy na cmentarzu

5. W piątek o godz. 1900 Mszą św. rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Chętnych do udziału w tej Drodze Krzyżowej bardzo prosimy o zapisy przez stronę EDK. Plakat wywieszony jest w gablocie parafialnej, a szczegóły są dostępne na stronie parafialnej oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - www.edk.org.pl  

6. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Służy temu skarbonka Caritas w kościele gdzie możemy składać naszą wielkopostną jałmużnę lub w domach do przygotowanych skarbonek Caritas. Caritas rozprowadza też baranka wielkanocnego na stół świąteczny. Ofiara jest przeznaczona dla potrzebujących. Baranki oraz kartki świąteczne są wyłożone przy bocznym ołtarzu. Ofiarę wrzucamy do skarbonki.   

7.   Odwiedziny chorych z komunią św. będą w sobotę 8 kwietnia

8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w trzecią niedzielę miesiąca na budowę kaplicy na cmentarzu. Zebrano 6539 zł i 6€, a także państwu: Danucie i Józefowi Lachendro z ul. Kantora, Annie i Janowi Sroka z ul. Kamieniec Górny, Marii i Stanisławowi Jarończyk z ul. Mościckiego, Zofii Fudala z ul. Ojca św. Jana Pawła II, Zofii i Józefowi Zachemskim z ul. Kantora oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk. Dziękujemy również za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.   

9. Bóg zapłać za pomoc okazaną rodz. Kolbreckich z ul. Kmietowicza poszkodowanych w pożarze.                

10.Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego a nim kolejne rozważanie z wielkopostnego cyklu „Pokutujcie”, tym razem o prośbie Matki Bożej odmawiajcie codziennie różaniec. Do nabycia także, Źródło, miesięczniki Arka, List i Miłujcie się. Dla dzieci kwietniowy Mały Gość Niedzielny, a w nim opowieść, jak żyją dzieci w Aleppo i jak im możemy pomóc.

11.Spotkanie dla osób udających się na autokarową pielgrzymkę do Dębowca, Dukli, Komańczy, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej w środę po wieczornym nabożeństwie.

12.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Annę Leja z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

 

Dzisiaj jest

sobota,
25 marca 2017

(84. dzień roku)

Święta

Sobota, Rok A, I Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Licznik

Liczba wyświetleń:
7135545