V NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.02.2016 R.

1. Dzisiaj dalszy ciąg czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1130 i zakończy nieszporami o godz.1630. Porządek adoracji wywieszony jest przy wejściu do kościoła. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

2. Od dzisiejszej niedzieli w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej: trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (22 maja), a także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz o wyzwolenie z innych nałogów.

3. W poniedziałek: wieczorem na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

4. We wtorek: modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

5. W środę:rozpocznie się w Kościele czas Wielkiego Postu. W tym dniu przychodzimy do świątyni, gdzie przez posypanie głów popiołem Kościół przypomni nam konieczność naszego nieustannego nawracania się do Boga. Msze św. w tym dniu będą o godz. 700, 830, 1000 i 1700. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na początku Wielkiego Postu będziemy modlić się w intencji rodzin naszej Parafii a także o dobre i owocne przeżycie okresu Wielkiego Postu. Zachęcamy do licznego udziału. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. od pokarmów mięsnych: dla wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia i w ograniczonych ilościach (jeden posiłek do syta, dwa lekkie w ciągu dnia): dla wszystkich do 60 roku życia. Ofiary składane w ten dzień na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne. Jest to nasza wielkopostna jałmużna.

6. W czwartek: NMP z Lourdes. W ten dzień przypada jubileusz chorych i XXIV Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji na Mszę św. o godz. 900 zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku, którym w czasie Mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy, aby pomóc chorym w spotkaniu się z Jezusem Chrystusem. Na tę Mszę św. zapraszamy także pracowników Służby Zdrowia i wszystkich opiekujących się chorymi. Przed Mszą św. od godz. 830 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

7. W Wielkim Poście odprawiamy w naszych świątyniach nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.Pierwsza Droga Krzyżowa będzie w piątek:

- dla dzieci o godz. 1630,

- dla dorosłych i młodzieży rano po Mszy św. o godz. 700 i wieczorem po Mszy św. o godz. 1700,

- w Starem Bystrem i Wróblówce po Mszy św.

Będzie także odprawiana Droga Krzyżowa we wszystkie niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 1130.

1. Pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w przyszłą niedzielę o godz. 1600. W Starem Bystrem Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 900, a we Wróblówce po Mszy św. o godz. 1100. Zachęcamy już dzisiaj do udziału w tych nabożeństwach.

2. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Młodzieży z Gimnazjum przypominamy o uczestniczeniu przez cały okres Wielkiego Postu w Drodze Krzyżowej w piątek po wieczornej Mszy św.

4. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, dla młodzieży Droga oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny

sobota,
13 lutego 2016