XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.07.2015 R.

1.    Dzisiaj gościmy w naszej parafii O. Sylwana Jędrykę misjonarza w Missiones w Argentynie, pracującego wśród Indian Guarani. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone na pomoc w jego pracy misyjnej.

2.   W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

* w poniedziałek: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej. Modlić się będziemy za naszą parafię.

*   w środę: wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji wszystkich rolników, zwłaszcza z naszej parafii.

*      w sobotę: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

*      w przyszłą niedzielę:wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

3. Przypominamy wszystkim, że kancelaria parafialna jest czynna tylko w dni powszednie zaraz po porannej lub wieczornej Mszy świętej.

4.   Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika List, Arka, Miłujcie się, dla dzieci wakacyjny Mały Gość Niedzielny. W zakrystii oraz u ministrantów jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu.

5.  Przypominamy wszystkim – zwłaszcza teraz latem – o odpowiednim ubieraniu się gdy przychodzimy do kościoła. Czynimy to ze względu na szacunek do świątyni jako miejsca świętego. Jak wszędzie w cywilizowanym świecie przyjęta jest zasada, że tym, którzy są niestosownie ubrani zabrania się wchodzenia do jakichkolwiek świątyń. Jest więc niestosowne przychodzenie do kościoła w spodenkach, w podkoszulku, z odsłoniętymi ramionami - powinie być krótki rękaw. Prosimy by zwracać na to uwagę dzieciom i sami się do tego stosować.

6.  W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Teofilę Chraca z Wróblówki oraz Józefa Obrochtę z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

środa,
08 lipca 2015