III NIEDZIELA ADWENTU - 14.12.2014 R.

1.   Dzisiejsza trzecia niedziela adwentu wyraża naszą radość, że Pan Jezus jest już tak blisko. Za nami połowa Adwentu. Przypatrzmy się jak przeżywamy ten czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, czas na pojednanie z Bogiem?. Trzecią świecę z adwentowego wieńca zapalili przedstawiciele rodzin mieszkających w Rynku od nr 25 do nr 30. W przyszłą niedzielę czwartą świecę zapalą przedstawiciele rodzin mieszkających w Rynku od nr 33 do nr 38.

2.  W tym tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, w której modlimy się o szacunek dla życia zwłaszcza dzieci nienarodzonych. Nowenna będzie odprawiana na Roratach o godz. 1700, na które serdecznie zapraszamy.

3.  W środę nNowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić o dobrą adwentową spowiedź i wytrwanie w pracy nad sobą oraz zrealizowanie naszych adwentowych postanowień.

4.  W sobotę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II, na które szczególnie zapraszamy rodziny dziękujące za dar potomstwa, oczekujące narodzin dziecka oraz te, małżeństwa, które proszą o dar rodzicielstwa.

5.     Świąteczne odwiedziny chorych z komunią św. będą w poniedziałek 22 grudnia od godz. 800. Chorych zgłaszamy do niedzieli w zakrystii lub kancelarii.

6.  Chrzest dzieci w przyszłą niedzielę oraz w drugi dzień Świąt czyli w św. Szczepana. Dzieci do chrztu prosimy zgłaszać w tym tygodniu w kancelarii, w godzinach urzędowania. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w kościele w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.

7.     Spowiedź świąteczna będzie we wtorek 23 grudnia od godz. 800 do godz. 1700.

8.   Świece Caritas, kalendarz ludźmierski i parafialny, kartki świąteczne oraz opłatki na Wigilię są wyłożone na stoliku przy chrzcielnicy. Ofiarę za nie wrzucamy do skarbonki z napisem Caritas.

9. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, w obydwu tytułach cykl rozważań adwentowych, Źródła. Miesięcznika Chit i Arka. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Dla młodzieży Droga.

10.Co roku na święta organizujemy pomoc dla potrzebujących. Wyrazem naszej pamięci o nich będzie świąteczna paczka i życzenia. Przygotowaniem tych podarunków wigilijnych zajmie się Zespół Charytatywny przy naszej Parafii. Liczymy też - tak jak zawsze - na wsparcie sponsorów. Do pomocy wszystkim potrzebującym włączą się też uczestnicy Rorat, którzy złożą na ten cel ofiarę na tacę w piątek i w sobotę. Przy ołtarzu będzie również wystawiony specjalny kosz, gdzie można będzie składać dary żywnościowe do wtorku 23 grudnia.

11.Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

12.Polscy Harcerze dzisiejszy nocy od skautów ze Słowacji odebrali światełko betlejemskie, pochodzące z Groty Narodzenia Pana Jezusa. Także i w naszym kościele od tego światła zapalona będzie świeca na bocznym ołtarzu. Zachęcamy, by od niego zapalić świece Caritas przeznaczone na nasz stół wigilijny. Możemy to uczynić od przyszłej niedzieli do Mszy św. roratniej w Wigilię.

13. Na ołtarzu koło chrzcielnicy są wystawione obrazki z modlitwą Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy w rodzinach, a w każdy wtorek wieczorem w kościele przy symbolach Światowych Dni Młodzieży.

piątek,
19 grudnia 2014

Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

Imieniny:
Dariusza, Gabrieli, Urbana