13 NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.06.2016 R.

1.  Dzisiaj o godz. 1500 na cmentarzu przy kaplicy w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę. Nieszpory i nabożeństwo czerwcowe o godz. 1630.

2.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*    w poniedziałek: zapraszamy na Nowennę do Trójcy Przenajświętszej i modlitwy za naszą parafię.

*    we wtorek: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

*   w środę: Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 700, 830, 1000 i 1800. W Starem Bystrem o godz. 900, a we Wróblówce o godz. 1030. Z okazji tej uroczystości możemy uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa wraz z  wyznaniem wiary w dowolnej zatwierdzonej formie. Ofiary zbierane w ten dzień na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji Ojca św. Franciszka.

*   w czwartek: zakończenie nabożeństw czerwcowych.

*   w przyszłą niedzielę: na Mszy św. o godz. 1130 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego. Zapisy dzieci do chrztu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Pouczenie przed chrztem w sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele.

3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 1700. W sobotę po rannej Mszy św. do godz. 800 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszo-sobotnie, różaniec i zmianka różańcowa Żywego Różańca.

4.  W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z komunią św.

5.  W okresie wakacyjnym Msze św. w tygodniu w Starem Bystrem będą o godz. 800, a we Wróblówce o godz. 900.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w III niedzielę miesiąca na prace przy budowie kaplicy na cmentarzu. Zebrano 6612 zł, 56$ i 15€. Bóg zapłać także: Marii i Janowi Hornik z ul. Kamieniec Górny, Marii i Michałowi Jakubczak z ul. Kmietowicza, Zofii i Stanisławowi Bulandziak z ul. Kamieniec Górny, Janinie i Stanisławowi Komperda z ul. Tetmajera, Bronisławie Molek z ul. Kamieniec Górny, Helenie i Władysławowi Bieda z ul. Kantora, Marii i Krzysztofowi Sanek z ul. Bugaj, Anieli Klimowskiej z u. Kamieniec Górny, Marii i Leszkowi Krzymińskim z USA oraz tym, którzy prosili by nie ogłaszać ich nazwisk.

7.  W piątek wyruszy z Bachledówki XXXV Piesza Góralska Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy. Pielgrzymi będą przechodzić przez naszą parafię około godz. 1330. Bardzo prosimy o pomoc w ich ugoszczeniu, a więc przygotowanie i przyniesienie na podwórze plebańskie coś do picia np. kompot oraz ciasto. Zachęcamy także do udziału w pielgrzymce.

8.    Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, a nim premierowy film o miłości, która nie zna granic „Ufam Tobie”, miesięcznika List, Arka, Miłujcie się, Chrystus i Ty, dla dzieci wakacyjny Mały Gość Niedzielny.

9.  U ministrantów możemy także wziąć formularz poparcia solidarnościowej ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Wypełniony druk w ciągu tego tygodnia można złożyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej, albo wysłać bezpośrednio na znajdujący się na nim adres.

10.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Matyldę Sieczkowską z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

poniedziałek,
27 czerwca 2016